Criterium du Dauphine'de zafere ulaşan Jumbo-Visma'dan Primiz Roglic, Tour de France'ı iki kez kazanan Tadej Pogacar'ı yenmeyi hedefliyor.
Primiz Roglic, önümüzdeki ay Fransa Bisiklet Turu'nda rekabet içerisine gireceği Tadej Pogacar'a odaklanamayacağında ise ısrar ediyor.
Pogacar, Fransa Bisiklet Turu'nda iki kez şampiyon olurken ve 2020'de Roglic ile unutulmaz bir mücadelede üstün gelen taraf olmuştu.
Fransa Bisiklet Turu
Fransa Bisiklet Turu : Dördüncü etap profili
DÜN - 08:48
Eurosport Bisiklet Show'una katılan Roglic, "Fransa Bisiklet Turu, henüz kazanamadığım bir yarış. Kötü anılarım olan bir şeymiş gibi davranmıyorum. Yaşanan bir olay gibi bakıyorum. Bisiklet sporunda çok farklı şekillerde hedefleriniz oluyor çünkü çılgınlık seviyesinde yarışlar var. Tour de France ise bu yarışların içinde en büyüğü veya en büyüklerinden biri. Her kişiye göre değişir bu. Benim için çok büyük bir hedef ve kazanmak istiyorum." şeklinde konuştu.
https://i.eurosport.com/2022/06/12/3391969.jpg
"Elimden gelenin en iyisi yapmaya çalışacağım. Nasıl yapmam gerektiğini biliyorum ve bir ay içerisinde bunu göreceğiz."
Pogacar ile rekabeti hakkında görüşlerini paylaşan Roglic, "Aramızdaki rekabette birbirimizi daha iyi olmak için zorluyoruz. İzleyiciler ve etrafımızdaki herkes için kesinlikle özel bir durum." dedi.
Fransa Bisiklet Turu
Dylan Groenewegen: "Eşim ve oğlum için"
04/07/2022 - 05:27
Fransa Bisiklet Turu
Kopenhag’dan Paris’e Tour de France Rehberi
01/07/2022 - 09:40