Büyük turlardaki başlangıcını geçtiğimiz yıl Giro d’Italia’da yapmayı planlayan Remco Evenepoel, Giro di Lombardia’da geçirdiği kazada kalçasını kırmıştı. Kırığın tamamen iyileşmesi için iki aylık bir aranın ardından kasımda yeniden çalışmalara başlayan Belçikalı bisikletçi, 2021 Giro d’Italia’da yer almayı umuyor.
Deceuninck–Quick-Step takımı adına yarışan Evenepoel, 8 Şubat’tan itibaren kapalı alanda antrenman yapmaya başlamıştı. Genç bisikletçi ayrıca, hafta içi takım arkadaşları ile cumartesi günkü Omloop Het Nieuwsblad yarışı için yapılan keşif yolculuğuna katılmıştı.
https://i.eurosport.com/2020/12/04/2948931.jpg
Dünya Şampiyonası
Dünya Şampiyonası | Flanders Yol Bisikleti (Erkekler) - Önemli Anlar
16 SAAT ÖNCE
Takımı, 21 yaşındaki bisikletçiye sakatlığı sebebiyle temkinli olmasını önerse de Evenepoel Giro’da yarışmak için istekli olduğunu belirtiyor. RAI’ye konuşan Evenepoel yaptığı açıklamada: "Hepinizin bildiği üzere, yeniden bisiklete biniyorum ve dışarıda antrenman yapıyorum. Hayalim 2021 Giro için hazır olmak ve bunun için de elimden gelen her şeyi yapacağım." ifadelerini kullandı.
"Bu yılki Giro’nun rotası gerçekten zor görünse de oldukça güzel. Bu yüzden güzel bir yarış olacağını düşünüyorum. Giro’nun eşsiz atmosferini ve İtalyan seyircilerin oluşturacağı ortamı deneyimlemeyi merakla bekliyorum."
Dünya Şampiyonası
2021 Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası | Yürekleri ağza getiren 'o' an
DÜN - 14:01
Dünya Şampiyonası
Yol Bisikleti Dünya Şampiyonası | Genç Erkekler - Önemli Anlar
DÜN - 13:59