Başarılı bisikletçi Adam Yates’in ikiz kardeşi olan Simon Yates, yaptığı açıklamada 2021 Giro d’Italia’da yarışacağını belirtti. 28 yaşındaki bisikletçi; geçtiğimiz yıl yarıştığı Giro’dan, Covid-19 testi pozitif çıktığı için sekizinci etapta çekilmişti.
Çarşamba günü açıklanan 2021 Giro d’Italia’nın rotası hakkında yorumda bulunan Yates: "Yeni rota gerçekten güzel görünüyor. Çakıllı yollar bile mevcut ve etaplar da iyi duruyor. Her zaman olduğu gibi Giro’da son hafta zorlu gözüküyor ve zamana karşı yarışlarda oluşacak ufak farkın şampiyonu belirleyeceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
Son 2-3 yılın kendisi için umduğu gibi geçmediğini söyleyen Team BikeExchange sporcusu: "Bunda kötü şansın ve bazı hataların da etkisi vardı. Şu anda tek istediğim şey, 2021 yılında bunlardan uzak şekilde yarışmak ve mümkün olan en iyi şekilde kendimi gösterebilmek." diye konuştu.
Bisiklet
Bisiklet Masalı Asla Eskimeyecek
31/05/2021 - 14:00
https://i.eurosport.com/2020/05/13/2818274.jpg
"2010 yılındaki Giro’da çakıllı yolların olduğu etabı hatırlıyorum ve bu yıl da ona benzer bir mücadele bekliyorum. Sezona, ilk kez yarışacağım Strade Bianche’de başlayacağım. Böylece oradaki beyaz yolda deneyim kazanmayı ve bunu da Giro’da lehime kullanmayı umuyorum. Büyük turlara giden yolda, Tirreno Adriatico ve Alpler Turu ile tam bir İtalyan programına sahip olacağım. Bu nedenle de başlamak için sabırsızlanıyorum."
Team BikeExchange’in sportif direktörü olan Matt White ise Giro’yu kazanacak sporcunun çok yönlü olması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu yılki Giro rotası iyi dengelenmiş. Toskana’nın epik beyaz yolları, bazı zorlu tepeler, Kuzey İtalya’nın tarihi ve sert tırmanışlarının olduğu çok çeşitli etaplar mevcut."
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirmi birinci etap profili
30/05/2021 - 06:17
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirminci etap özeti
30/05/2021 - 06:13