2019 Tour de France şampiyonu Egan Bernal, geçtiğimiz yılki yarıştan sakatlığı nedeniyle çekilmiş ve 17. etaptan itibaren Tour’da yer alamamıştı.
Ekim ayında yaptığı açıklamada sırtındaki ağrının bacaklarındaki bir dengesizlikten kaynaklandığını ve omurgasında skolyoza sebep olduğunu söyleyen Bernal, problemin ortadan kalkması için uzun bir iyileşme dönemine ihtiyacı olduğunu belirtmişti.
2021 sezonunu Etoile de Besseges ile açan Bernal, bu hafta Tour de la Provence’de yarıştı ve cumartesi günü Mont Ventoux’da gösterdiği performansla iyileşmiş gözüktü. Ineos Grenadiers takımı adına yarışan 24 yaşındaki bisikletçi, takım arkadaşı Ivan Sosa’nın ardından ikinci sırada yer aldı.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | İkinci etap profili
4 SAAT ÖNCE
Ventoux’daki sürüşünden memnun olduğunu belirten Bernal; Giro’da ilk kez yer almak için hazırlıklarını sürdürürken, sezon boyunca sırtındaki ağrıları kontrol etmesi gerektiğinin de altını çizdi.
https://i.eurosport.com/2020/09/13/2886157.jpg
“Cumartesi günü sırtım çok fazla ağrımadı ama hala biraz hissediyorum. Bu sakatlık öylece ortadan kalkmayacak ve bu sezon böyle yarışmam gerekecek. Yine de elde ettiğim ikincilik bana gelecek yarışlar için güven veriyor.”
“Ivan için gerçekten çok mutluyum. Bu sanki kendiniz kazanmışsınız gibi hissettiriyor. İlk iki etabı hasarsız geçtik ve stratejimiz Ventoux etabında işleri biraz daha erken halletmekti. Mükemmel bir etap oldu. Durumumdan dolayı mutluyum ve iyi hissediyorum.”
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Birinci etap özeti
4 SAAT ÖNCE
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia: Birinci etap profili
DÜN - 08:39