UCI WorldTeam Bahrain Victorious sporcusu İtalyan Sonny Colbrelli, bir ay önce düzenlenen Katalunya Bisiklet Turu'nun ilk etabın finiş çizgisinde yere yığılmıştı.
"Düzensiz kalp ritmi" yaşayan 31 yaşındaki sporcu için daha sonra kalp krizi teşhisi konulmuştu.
Hastanede iki hafta geçiren Colbrelli'ye deri altı defibrilatör (ICD) takıldı. Yakından izlenmeye devam edilecek sporcu için ekipten kardiyovasküler sağlıkta daha fazla gelişme gösterdiğine dair açıklama yapıldı.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 15. Etap - Rota
5 SAAT ÖNCE
Bundan sonraki yaşamında bir daha yarışlara katılıp katılmayacağı netleşmeyen sporcunun "eğlence gezilerine ve hafif fiziksel aktiviteye" devam etmesine izin verildi.
Bahrain Victorious tarafından yapılan açıklama, "Colbrelli'nin 31 Mart'taki başarılı operasyonunun ardından, İtalyan bisikletçi Padua Üniversitesi Spor Kardiyolojisi Birimi'nde daha fazla tıbbi kontrolden geçmeye devam etti." bilgisi geçildi.
https://i.eurosport.com/2022/04/14/3355497.jpg
"Klinik muayeneler, kardiyovasküler sağlığın daha da iyileştiğini, Colbrelli'nin boş zaman gezileri ve hafif fiziksel aktiviteye başlamasına olanak sağlıyor. Öncelik, güvenliğini ve normal yaşam aktivitelerinin yeniden başlamasını sağlamak için önümüzdeki aylarda yakın bir takiple durumunu sürekli olarak izlemektir."
2021'deki tarihi Paris-Roubaix zaferini çamurlu bir şekilde elde eden Colbrelli, bronşit krizinden sonra Katalunya Bisiklet Turu'ya yarışlara dönmeye çalışıyordu.
Colbrelli, İtalyan Gazzetta dello Sport gazetesine mart ayında verdiği demeçte, "Hayattaysam bu zaten bir mucize, şimdi beni bisikletime döndürmeye birine ihtiyacım var" demişti.
"Her zaman şanslı olduğumu biliyordum ama böyle bir son olmasını da istemem."
Sonny Colbrelli'nin kariyerinde 34 yarış zaferi bulunuyor.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
DÜN - 10:41
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
20/05/2022 - 05:23