Bahreyn Victorious bisikletçisi Sonny Colbrelli, Volta a Catalunya (Katalunya Bisiklet Turu)'nın birinci etabının bitiminde yere yığıldıktan sonra sağlık görevlileri tarafından tedavi edilip ve hastaneye kaldırılmıştı.
Ekip tarafından yapılan açıklamada, "düzensiz kalp ritmi" yaşayan 31 yaşındaki sporcunun testlere tabi tutulacağını belirtildi.
Defibrilasyon gerektiren stabil olmayan bir kalp ritmi bozukluğu yaşayan İtalyan sporcunun ailesi ve arkadaşlarıyla iletişime geçtiği kaydedildi.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 15. Etap - Rota
6 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/03/22/3342609.jpg
Girona'daki hastanede tetkikleri devam eden sporcu hakkında Bahrain Victorious ekibinin yaptığı resmi açıklamada, "Ekip, Katalan Acil Servis'te Acil Durum Hemşiresi olan Borja Saenz de Cos'a dün bitişte hızlı yardımı ve olayın yönetiminde tıbbi personelimize verdiği destek için teşekkür etmek istiyor." ifadeleri kullanıldı.
"Sonny Colbrelli'nin klinik durumu iyi ve ona acil şifalar diliyoruz."
Yedi kez Grand Tour şampiyonu olan Alberto Contador, Eurosport'a bitiş çizgisindeki olayın "büyük bir korku" olduğunu söyledi.
“Bütün geceyi tıbbi kontrol altında gözetim altında geçirdi. Hareket edebildiği görünüyor. Çok fazla dinlenmedi, kafanızdan bazı şeyler geçiyor ama o iyi ve motive olmuş durumda."
Barcelona'nın golcüsü Sergio Agüero'yu erken emekliliğe zorlayan durum da kalp ritmi bozukluğuydu.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
DÜN - 10:41
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
20/05/2022 - 05:23