Alcepin Fenix yarışçısı Mathieu van der Poel 2021 Strade Bianche'de rakiplerine ciddi bir üstünlük sağlayarak şampiyonluğa ulaştı. Son 20 kilometrede yedi sürücülük bir kaçış grubuyla girilen yarışın bitimine 12 kilometre kala yaptığı atakla rakipleriyle farkı açan van der Poel'i yalnızca Julian Alaphilippe takip edebildi.

Strade Bianche | Özet görüntüleri

Bitiş çizgisinde Hollanda şampiyonunu sırasıyla Deceuninck-QuickStep yarışçısı Julian Alaphilippe ve Ineos'tan Egan Bernal takip etti. Wout van Aert'in dördüncü olduğu Siena'daki 184 kilometrelik parkurda yarışı aynı sırada bitiren Thomas Pidcock, Tadej Pogacar ve Michael Gogl; Van der Poel'in 54 saniye gerisinde yedinci oldu.
Bisiklet
Bisiklet Masalı Asla Eskimeyecek
31/05/2021 - 14:00
Strade'nin kazanmak istediği yarışlar arasında yer aldığını ifade eden van der Poel zaferden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.
https://i.eurosport.com/2021/03/06/3007135.jpg
Bugün çok iyi hissettim. Son taşlı kısımda atak yaptım ve Bernal ve Alaphilippe'yle birilikte öne çıktık. Üçümüz de çok güçlü sürüşlere imza attık. Buraya doğru son tırmanışta bacaklarımda biraz daha gücün kaldığını hissettim. Bu şekilde bir bitişe imza atmak inanılmaz."

"Bianche anıtlar arasında yer almalı"

Deceuninck–QuickStep takımı adına yarışan ve Bianche'de ikinci gelen Alaphilippe, yarış öncesi yaptığı açıklamada bu önemli yarışın anıtlar arasında yer alabileceğini dile getirmişti.
"Burası benim için en güzel yarışlardan biri. Bu yarışı gerçekten seviyorum. Burada ilk kez yarışmadan önce televizyonda izlemek her zaman güzeldi. Yarışta bulunmuş olmaktan ve 2019’da zafere ulaşmaktan çok mutlu oldum."
https://i.eurosport.com/2021/03/05/3006205.jpg
"Benim için anıt yarışları kadar önemli bir konumda. Her zaman güzel ve muhteşem bir yarış. Belki öyle görülmüyor ama anıt olmayı hak ediyor. "
Geçtiğimiz yıl UCI Yol Yarışı Dünya Şampiyonası’nda zafere ulaşan Fransız bisikletçi, geçtiğimiz hafta Bahar Klasikleri’nin ilki olan Omloop Het Nieuwsblad’ta takım arkadaşı Davide Ballerini’nin şampiyonluğuna katkı sağlamıştı.
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirmi birinci etap profili
30/05/2021 - 06:17
İtalya Bisiklet Turu
Giro d'Italia | Yirminci etap özeti
30/05/2021 - 06:13