Bisiklet
Strade Bianche

Strade Bianche iptal edildi

Share this with
Copy
Share this article

Strade Bianche

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
05/03/2020 at 15:33

7 Mart Cumartesi günü koşulması planlanan, İtalya’daki önemli ilkbahar klasiklerinden Stade Bianche, ülkedeki Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi. İtalya’daki diğer yarışlar da tehdit altında.

İtalya, Koronavirüs salgınının Avrupa’da en fazla etkisini gösterdiği ülke. İtalya Hükümeti, dün ülke içindeki tüm açık hava etkinliklerini 4 Nisan'a kadar iptal etmiş, tüm spor müsabakalarının seyirciye kapalı bir şekilde oynanmasını kararlaştırmıştı.

Bisiklet dünyası ise Koronavirüs’ten nasibini ilk olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde almış, Birleşik Arap Emirlikleri Turu esnasında iki takım görevlisinde virüse rastlanması nedeniyle turun son iki etabı iptal edilmişti.

Milano - San Remo

Milano - San Remo : Vendrame ile röportaj

08/08/2020 AT 20:53

7 Mart Cumartesi günü koşulması planlanan Strade Bianche’nin ise iptal edileceği bir süredir bisiklet gündeminde konuşulan konular arasındaydı. İtalya Hükümeti’nin de açık hava etkinliklerini yasaklamasının ardından, yarışın organizatörü RSC Sport, bugün yaptığı açıklamayla Strade Bianche’nin 2020 edisyonunun iptal edildiğini duyurdu.

Üstelik İtalya’da koşulacak diğer yarışlar da tehdit altında. 11-17 Mart arasında koşulması planlanan Tirreno-Adriatico Turu ve 21 Mart’ta koşulması planlanan sezonun ilk Anıtsal Klasiği Milano-San Remo’nun da iptal edileceği konuşuluyor.

Milano - San Remo

Milano - San Remo : Nibali ile röportaj

08/08/2020 AT 20:49
Bisiklet

UCI'den Dylan Groenewegen'e kınama geldi

05/08/2020 AT 21:52
Related Topics
BisikletStrade Bianche
Share this with
Copy
Share this article