Fransa Bisiklet Turu'nda deyim yerindeyse tek başına Team Jumbo-Visma'ya karşı direnmeye çalışan Tadej Pogacar, bisikletin üç Büyük Turu'ndan biri olan Vuelta a Espana'dan çekildi.
Fransa Bisiklet Turu'nun genel klasmanını ikinci sırada bitiren ve bu yıl sadece beyaz mayo almak ile yetinen Sloven yıldız, Vuelta'da yarışacaktı. Ancak Team Emirates, Pogi'nin İspanya Grand Tour'da olmayacağını doğruladı.
Avustralya'ın Geelong kentinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda yarışmayı hedefleyen Pogacar, öte yandan Lombardiya'da elde ettiği zaferi ekim ayından savunmaya çalışacak.
Bisiklet
Nairo Quintana, İspanya Bisiklet Turu'ndan çekilmek zorunda kaldı
18 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2022/07/26/3422627.jpg
Pogacar, bir aylık ara öncesinde 30 Temmuz Cumartesi günü ise Clásica de San Sebastián'da yarışacak.
19 Ağustos'ta Utrecht'te başlayacak İspanya Bisiklet Turu, Sloven yıldızın sezon içerisindeki hedeflerinden biriydi ancak bu karardan geri dönüldü.
Fransa Bisiklet Turu'nun başlarında yol kenarındaki bir balyaya çarpan ve vücudunda ciddi ağrılar oluşturan kaza sonrasında 15. etapta yarıştan çekilen Primoz Roglic'in durumu ise belirsizliğini koruyor.
İspanya Bisiklet Turu'nu hedefleyerek Fransa Bisiklet Turu'ndan çekilen Roglic hakkında konuşan Jumbo-Visma direktörü Merijn Zeeman, "Primoz, Vuelta'nın başlangıcında olmayı unumuyor. Çok zor olacak. Kazadan çok etkilendiği apaçık ortadı ancak doktorlar çalışmalarını sürdürüyor." dedi.
İspanya Turu
İspanya Bisiklet Turu | 1. Etap
18 SAAT ÖNCE
İspanya Turu
İspanya Bisiklet Turu (Vuelta a España) - Tanıtım
11/08/2022 - 21:31