Bisiklet

Team INEOS yarışlardan çekiliyor

Share this with
Copy
Share this article

Team Ineos kit 2020

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
05/03/2020 at 11:46

Geçtiğimiz günlerde sportif direktörü Nicolas Portal’ı bir kalp krizi sonucu kaybeden Team INEOS, hem bu gelişmenin hem de tüm Avrupa’da günbegün yayılan Koronavirüs’ten dolayı 23 Mart’a dek tüm yarışlardan çekildiğini açıkladı.

Team INEOS’un sportif direktörü Nicolas Portal, geçtiğimiz salı günü geçirdiği kalp krizinin ardından yalnızca 40 yaşındayken hayata veda etmişti. Britanya menşeili Team INEOS, bu gelişmenin ardından 23 Mart’a kadar hiçbir yarışa katılmayacağını duyurdu.

INEOS, böylelikle Strade Bianche, Tirreno-Adriatico, Paris-Nice, Milano-San Remo gibi önemli yarışlara katılmayacak. Ekip, bununla birlikte iki prestijli Belçika klasiğinde, Bredene Koksijde Classic ve Nokere Koerse’de de yer almayacak.

Bisiklet

Nicolas Portal: “Rakamların ötesinde, bir insandı”

06/03/2020 AT 15:27

Öte yandan bu kararın alınmasında Koronavirüs salgının da etkisi var. Takım, yaptığı açıklamada, “Her şeyden, hayata veda eden Nicolas Portal’ın yasını tutan takım üyelerimizi, ailelerini ve arkadaşlarını düşünüyoruz. Ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle medikal önlem almaya da öncelik veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

INEOS’un yanı sıra Education First takımı da Stade Bianche ve Milano-San Remo’ya katılmayacağını duyurmuştu. Team Jumbo-Visma ve Mitchelton-Scott takımları da Koronavirüs salgını nedeniyle Strade Bianche’ye katılmayacak.

Bu gelişmelerle birlikte, Strade Biance yarışının iptali de söz konusu. Henüz kesin bir açıklama yapılmasa da, bazı ekiplerin yarıştan çekilmesi ve ülke genelinde salgına karşı alınan önlemlerin ardından, yarışın organizatörü RCS Sport’un Strade Bianche’yi iptal etmesi bekleniyor.

Bisiklet

Team INEOS Sportif Direktörü Nicolas Portal, 40 yaşında hayata veda etti

04/03/2020 AT 12:08
Bisiklet

“Chris Froome’u hafife almayın”

09/01/2020 AT 09:46
Related Topics
BisikletTeam INEOS
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13

Latest Videos

Bisiklet

UCI Dünya Şampiyonası'nda kaza (Attila Valter)

00:01:04

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more