Bisiklet

“Tour de France’a olan güven azalmalı”

Share this with
Copy
Share this article

Dave Brailsford

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
22/04/2020 at 13:40

Ineos takımının başkanı Sir Dave Brailsford, Tour de France’a olan güvenin azalması ve bisikletin ekonomik yapısının daha modern bir görünüme bürünmesi gerektiğini söyledi.

2020 Tour de France, koronavirüs salgını nedeniyle 29 Ağustos’a ertelenmişti. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk kez ertelenen Tur, yaz aylarının sonunda başlayıp sonbaharın ortasına kadar sürecek.

Uluslararası Bisiklet Birliği, Tour de France’ın ardından Vuelta ve Giro’yu koyarak takımların ve sürücülerin şu dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntıyı aşmayı planlıyor. Fakat Ineos takımının başkanı Sir Dave Brailsford, bunun yeterli olmayacağı düşüncesinde.

Milano - San Remo

Milano - San Remo : Vendrame ile röportaj

08/08/2020 AT 20:53
Bisiklet sporundaki zorluklardan biri gelirinizin tamamen sponsorlara bağlı olması. Ayrıca bazı sponsorlarınızın mevcut iklimde ani çekilme kararları işleri daha kötü bir duruma sokuyor.

Tıp uzmanları bu yıl Avrupa’ya ikinci bir koronavirüs dalgasının gelmesi hâlinde bütün spor organizasyonlarının uzun süreli olarak erteleneceğini belirtiyorlar.

Bence bu dönemde alınacak kararlar daha modern olmalı. Tour de France’a olan güven azalmalı. Bisiklet, ekonomi temelli modern kararlar eşliğinde gelişmeli. Riskler herkes için eşit ve yüksek.
Milano - San Remo

Milano - San Remo : Nibali ile röportaj

08/08/2020 AT 20:49
Bisiklet

UCI'den Dylan Groenewegen'e kınama geldi

05/08/2020 AT 21:52
Related Topics
Bisiklet
Share this with
Copy
Share this article