Bisiklet

“Tour de France’a olan güven azalmalı”

Share this with
Copy
Share this article

Dave Brailsford

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
22/04/2020 at 13:40

Ineos takımının başkanı Sir Dave Brailsford, Tour de France’a olan güvenin azalması ve bisikletin ekonomik yapısının daha modern bir görünüme bürünmesi gerektiğini söyledi.

2020 Tour de France, koronavirüs salgını nedeniyle 29 Ağustos’a ertelenmişti. İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk kez ertelenen Tur, yaz aylarının sonunda başlayıp sonbaharın ortasına kadar sürecek.

Uluslararası Bisiklet Birliği, Tour de France’ın ardından Vuelta ve Giro’yu koyarak takımların ve sürücülerin şu dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntıyı aşmayı planlıyor. Fakat Ineos takımının başkanı Sir Dave Brailsford, bunun yeterli olmayacağı düşüncesinde.

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

9 SAAT ÖNCE
Bisiklet sporundaki zorluklardan biri gelirinizin tamamen sponsorlara bağlı olması. Ayrıca bazı sponsorlarınızın mevcut iklimde ani çekilme kararları işleri daha kötü bir duruma sokuyor.

Tıp uzmanları bu yıl Avrupa’ya ikinci bir koronavirüs dalgasının gelmesi hâlinde bütün spor organizasyonlarının uzun süreli olarak erteleneceğini belirtiyorlar.

Bence bu dönemde alınacak kararlar daha modern olmalı. Tour de France’a olan güven azalmalı. Bisiklet, ekonomi temelli modern kararlar eşliğinde gelişmeli. Riskler herkes için eşit ve yüksek.
Bisiklet

‘Son Sıra Luigi’, Giro’nun unutulmaz sonuncusu

19/05/2020 AT 13:43
Bisiklet

Chris Froome’dan evde antrenmanın sırları

15/05/2020 AT 14:02
Related Topics
Bisiklet
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

9 SAAT ÖNCE

Latest Videos

Bisiklet

UCI Dünya Şampiyonası'nda kaza (Attila Valter)

00:01:04

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more