Bisiklet
Tour of Antalya

Antalya Bisiklet Turu'nda son etap Merlier’nin, şampiyonluk Stedman’ın

Share this with
Copy
Share this article

2020 Antalya Bisiklet Turu podyumu

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
23/02/2020 at 15:54

2020 Antalya Bisiklet Turu, bugün koşulan dördüncü etapla sona erdi. Toplu sprint finişine sahne olan etabı Alpecin-Fenix takımının Belçika Yol Bisikleti Şampiyonu sporcusu Tim Merlier kazanırken genel klasman şampiyonluğu ve Magenta Mayo’nun sahibi Canyon dhb p/b Soreen takımından Britanyalı Maximilian Stedman oldu.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Antalya Bisiklet Turu’nun dördüncü ve son etabı bugün Side ile Antalya arasında koşuldu. 136,8 kilometre uzunluğundaki etabı, toplu sprint finişi sonucunda Alpecin-Fenix takımının Belçika Yol Bisikleti Şampiyonu sporcusu Tim Merlier kazandı. Team Felbermayr’dan İtalyan Filippo Fortin ikinci, Bike Aid’den Alman Lucas Carlstensen ise üçüncü oldu.

Tour of Antalya

Kraliçe etabın galibi Team Felbermayr'dan Riccardo Zoidl

22/02/2020 AT 12:35

Bu sonuçların ardından dünkü kraliçe etabı üçüncü sırada bitirip genel klasman liderliğini ele geçiren Canyon dhb’li Britanyalı bisikletçi Maximilian Stedman, bu etapta liderliğini korumayı başardı ve 2020 Antalya Bisiklet Turu’nun genel klasman şampiyonu oldu.

Genel klasmanda ikinciliği, Stedman’ın yalnızca bir saniye arkasında yer alan Sport Vlaanderen-Baloise takımından Kenneth Van Roy aldı. Sprinter özelliğiyle tanınan Van Roy, bugün etabı ilk üçte bitirip zaman bonusu kazanması durumunda genel klasman şampiyonu olacaktı ancak finişe yaklaşık 100 metre kala kaza yapıp yerde kalınca bunu başaramadı. Genel klasman üçüncüsü ise Kometa Xstra takımından İtalyan Alessandro Fancellu oldu.

Sprint klasmanında birinci olan bisikletçiye verilen Sarı Mayo’yu Kenneth Van Roy, en iyi tırmanışçıya verilen Turuncu Mayo’yu -üçüncü etabın galibi- Team Felbermayr’dan Riccardo Zoidl kazandı. Doğal Güzellikler kapılarından en fazla puanı toplayan Tartoletto-Isorex sporcusu Maxime De Poorter ise Yeşil Mayo’yu giydi.

Tour of Antalya

Antalya Bisiklet Turu’nda ilk etap sona erdi, kazanan Israel Start-Up Nation’tan Mihkel Räim

20/02/2020 AT 15:00
Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13
Related Topics
BisikletTour of Antalya
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: Birinci bölüm

YESTERDAY AT 13:13

Latest Videos

Bisiklet

UCI Dünya Şampiyonası'nda kaza (Attila Valter)

00:01:04

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more