Bisiklet
Tour of Antalya

Kraliçe etabın galibi Team Felbermayr'dan Riccardo Zoidl

Share this with
Copy
Share this article

Team Felbermayr takımından Riccardo Zoidl, 2020 Antalya Bisiklet Turu'nun kraliçe etabını kazanıyor

Image credit: Eurosport

ByEurosport Türkiye
22/02/2020 at 12:35

2020 Antalya Bisiklet Turu’nun kraliçe etabı olan üçüncü etabı, zirve finişinden ilk sırada geçen Felbermayr takımından Riccardo Zoidl oldu. Genel klasmanda ise lider, etabı üçüncü bitiren Canyon dhb'den Maximilian Stedman.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Antalya Bisiklet Turu’nun üçüncü etabı, iki antik kent arasında, Aspendos ile Termessos arasında koşuldu. 101,6 kilometre uzunluğundaki etap, yaklaşık dokuz kilometrelik zirve finişiyle sonlandı. Kazanan Avusturya takımı Felbermayr‘dan Riccardo Zoidl oldu. İkinci sırada Israel Start-Up Nation’dan Matteo Badilatti yer alırken Canyon dhb’den Maximilian Stedman ise üçüncü oldu.

Kısa sayılabilecek bu etapta bir ara sprint ve bir Doğal Güzellikler kapısı yer alıyordu. Etabın orta kısmındaki ara sprint kapısından ilk sırada geçen isim, A Bloc takımından Martins Pluto oldu. Finişe 18 kilometre kala konumlanan Doğal Güzellikler kapısından ise Tartoletto Isorex’ten Maxime De Porter ilk sırada geçti.

Tour of Antalya

Antalya Bisiklet Turu'nda son etap Merlier’nin, şampiyonluk Stedman’ın

23/02/2020 AT 15:54

Genel klasmanda da liderliğe ise etabı üçüncü sırada bitiren Maximilian Stedman yükseldi ve genel klasman liderliği mayosu olan Magenta Mayo’yu üzerine geçirdi. 23 yaşındaki Büyük Britanyalı, toplu sprint finişiyle bitmesi beklenen son etapta son üç kilometreye öndeki ekiple girmesi ve onu yakından takip eden rakiplerinin ilk üçte bitirerek zaman bonusu almaması durumunda Magenta Mayo’yu korumayı ve genel klasmanda şampiyon olmayı garantileyecek.

Yarın (23 Şubat Pazar) koşulacak dördüncü ve son etap, 136,8 km uzunluğunda. Side’de başlayacak parkur Antalya şehir merkezi yakınlarında bitecek. Üçüncüsü organize edilen ve bu seneki edisyonu 2.1 kategorisinde, yani geçtiğimiz iki yıldakine göre bir üst düzey kategoride düzenlenen Antalya Bisiklet Turu sona erecek.

Tour of Antalya

Antalya Bisiklet Turu’nda ilk etap sona erdi, kazanan Israel Start-Up Nation’tan Mihkel Räim

20/02/2020 AT 15:00
Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: İkinci bölüm

YESTERDAY AT 10:05
Related Topics
BisikletTour of Antalya
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Bisiklet

Marco Pantani’nin trajik hikâyesi: İkinci bölüm

YESTERDAY AT 10:05

Latest Videos

Bisiklet

UCI Dünya Şampiyonası'nda kaza (Attila Valter)

00:01:04

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more