36 yaşındaki sporcu, 6 Kasım'da Mallorca'da başlayacak olan pist bisikletinin yeni etkinliğinin tadını çıkarıyor. Clancy, bu turnuvada scratch ve eleme yarışlarından oluşan Dayanıklılık Ligi'nde yarışacak.
Üç kez Olimpiyat şampiyonu, Cumartesi günü Mallorca'da başlayacak olan beş turluk seride kurucu binici olarak kariyerine yeni bir başarıya imza atacak.
Her iki turda bir çizginin gerisinde kalan son bisikletçinin eleneceği, bir kazanan kalana kadar yarışın devam edeceği eleme yarışında mücadele edecek olan Clancy, toplu bir şekilde verilecek startın ardından yarışta nasıl bir strateji izleyeceği sorusuna;
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 15. Etap - Rota
DÜN - 07:55
“20-30 tur önde oturacak enerjim yok, bu yüzden ön tarafta değil, önde olmak istiyorum. Ama bununla ilgili büyük sorun, herkesin aynı şeyi yapmak istemesi. Bir eşekarısı yuvası gibi, tam bir katliam. Kimse arkada olmak istemez tam bir kaos içindesiniz.” ifadelerini kullandı.
https://i.eurosport.com/2021/11/06/3249493.jpg
Dayanıklılık Ligi’ndeki diğer bir disiplin olan scratch yarışlarında da mücadele edecek olan Ed Clancy, “Bu yarışa başlamanın birçok yolu var. Taktiklerinizi seçebilir ve bu taktiklere göre vites seçiminizi yapabilirsiniz. Dayanıklı yarışçılar her zaman ayrı gitmeye ve uzun turlar atmaya hevesli ancak benim gibi bir sprinter için yarış, büyük, grup sprinterle birlikte biten istikrarlı bir yarış olmasını umuyorak geçiyor.” dedi.
İtalya Bisiklet Turu
İtalya Bisiklet Turu | 14. Etap - Rota
21/05/2022 - 10:41
Bisiklet
Mark Cavendish'ten devam kararı
20/05/2022 - 05:23