Takım sprintinde ve bireysel olarak, altın ve gümüş madalyalara sahip bisikletçiler, Roubaix'deki Dünya Kupasından sonra UCI Track Champions League için odaklanmış durumdalar.
UCI Track Champions League, salon bisikletinin en ilgili çekici bölümlerinden oluşması ve tüm yarışları iki saatlik bir programda toplamasıyla 'geleneksel' pist bisikletinden ayrılıyor.
Ancak bu yeni format sporcular için bir gösteri değil. Lavreysen, "Bu turnuvanın en güzel yanı kısa yarışlar. Normalde beş gün boyunca yarışıyoruz. Artık taraftarlar kısa bir sürede her şeyi görebiliyor. Sprint ve keirin. Her şeyi iki saatte görüyorlar" dedi.
Bisiklet
UCI Track Champions League – İkinci Turun Ardından
16 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/10/14/3236828.jpg
Programın tamamını iki saatlik bir zaman diliminde yapabilmek için sprint yarışlarında değişikliğe gidildi. Normalde pistte iki sporcu sayısı üçe çıkarıldı. Harrie Lavreysen'e göre, bu onun taktiklerinde bazı değişiklikleri beraberinde getirecek: "Üç bisikletçiyle sprint yarışı yapmak gerçekten alıştığımızdan farklı bir şey. Genelde sprint finalinde Jeffrey (Hoogland) ile birlikteyim. Şimdi bu biraz farklı olacak. Pistte her hafta üç bisikletçiyle yarışmak kolay değil. Kazanmak daha da zorlaştı. Yarışın farklı sonuçları olacağını düşünüyorum."
UCI Track Champions League sadece program açısından yeni bir format değil. Bu yepyeni etkinliğin görsel kısmı da bir başkalaşım geçirdi.
Jeffrey Hoogland yeni seri hakkında "Bu yeni yarış biçimini gerçekten dört gözle bekliyorum. Taraftarların da beğeneceğini umuyorum. Hayranlar için gerçekten eğlenceli olmasını bekliyorum. Amacım iyi yarışlar yapmak” ifadelerini kullandı.
Bisiklet
Sayılarla UCI Track Champions League
24/11/2021 - 07:56
Bisiklet
Peter Sagan özür diledi
24/11/2021 - 04:45