Britanyalı Katie Archibald ve Hollandalı Harrie Lavreysen zirvedeki yerlerini sağlamlaştırırken, dünyanın en iyi bisikletçileri sıralamada üst sıralara çıkmak için yarıştı.
Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalyası olan Katie Archibald, önümüzdeki hafta sonu Londra'da yapılacak üçüncü ve dördüncü tur öncesinde kadınlar dayanıklılık sıralamasındaki yerini sağlamlaştırdı.
Olimpiyat şampiyonu Harrie Lavreysen, sprint ve keirin yarışlarında yenilmez olduğunu kanıtlayarak erkekler sprint sıralamasında birinci oldu.
Bisiklet
Chriss Froome sakatlandı
03/01/2022 - 04:58
Lavreysen, üç turluk yarışın ortasında yaptığı hamleyle Nicholas Paul'ü geçerken, sprintte ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtladı.
https://i.eurosport.com/2021/11/29/3263049.png
Yarışın sonunda konuşan Lavreysen, “Elbette diğer sürücüler bana meydan okuyabilir. Birçoğu bunu yapabilir. Ama şimdilik zirvedeyim ve bu iyi hissettiriyor.” ifadelerini kullandı.
Lavreysen ikinci turun ardından, Stefan Botticher'in 18 önünde 77 puana yükseldi.
Kadınlar sprint kategorisinde Emma Hinze kazanırken, keirin’de ise bir diğer Alman bisikletçi Lea Friedrich'in ardından ikinci oldu.
Bu sonuçlarla birlikte Hinze, Friedrich'in 18 puan önünde lider durumda ikinci turu kapattı.
Erkekler dayanıklılık kategorisinde ise iki yarışı da kazanan Sebastian Mora, bu galibiyetlerle birlikte tablonun zirvesine tırmandı.
UCI Track Champions League’de heyecan 3 ve 4 Aralık’ta Londra’da devam edecek.
Bisiklet
Pogacar'dan ikinci Tour zaferi hakkında
29/12/2021 - 12:00
Bisiklet
Top 5 | Tadej Pogacar
27/12/2021 - 13:41