CNN’de yer alan haberde, 2012 Londra Olimpiyatları'nda ringe çıkmış Porto Rikolu boksör Félix Verdejo Sánchez, mahkeme belgelerine göre bebeğine hamile olduğunu söyleyen bir kadını kaçırıp öldürmekle suçlanıyor.
Keishla Rodríguez Ortiz ve doğmamış çocuğu geçtiğimiz cumartesi günü San Jose Lagoon'da ölü bulunduğu ve federal mahkeme kararıyla, bir gün sonra Verdejo'nun tutuklandığı, adam kaçırma, araba hırsızlığı ve öldürmekle suçlandığı bildirildi.
ABD savcısı W. Stephen Muldrow, "FBI, Porto Riko Polis Müdürlüğü ve Porto Riko Adalet Departmanındaki çalışma arkadaşlarımıza sanığın suçlanmasını ve tutuklanmasını sağlayan adanmışlıklarına ve yorulmak bilmeyen çabalarında saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.
Boks
"Joshua'nın daha fazla silahı var"
7 DAKIKA ÖNCE
"Cinsiyete dayalı şiddetin sona ermesi için çalışmaya devam edeceğiz. Mağdurun ailesine en derin taziyelerimizi sunuyoruz."
Bir tanık, yetkililere Rodriguez Ortiz'in hamilelik testi yaptırdığını ve şikayete göre çocuğunu beklediğini söylemesinin ardından, Verdejo'nun gebeliğin sonlandırılmasına yardımcı olmak için kendisiyle temasa geçtiğini söyledi.
https://i.eurosport.com/2021/05/05/3126496.jpg
Verdejo ve raporda ismi verilmeyen tanık, daha sonra hem kendisinin hem de Rodríguez Ortiz'in arabasını San Jose Lagoon üzerindeki Teodoro Moscoso Köprüsü'ne sürdüğünü daha sonra Verdejo'nun kurbana köprüden ateş ederek onu suya attığını iddia etti.
Porto Riko Polis Bürosu Müdürü Antonio López, "Tek bir ekip olarak yorulmadan ve büyük kararlılıkla Keishla'nın davasını hızlı ve kesin bir şekilde çözmeye kendisini adayan polisleri, savcıları ve adli bilimler personelini tebrik ediyorum." dedi.
"İlk günden itibaren ailesine olan sözümüz Keishla'ya adaleti sağlamaktı ve biz zaten bunu yapmaya başladık."
Boks
Saul Canelo Alvarez: Tarçın
22/04/2021 - 17:38
Boks
Limitsiz: Oleksandr Usyk
11/04/2021 - 14:55