oks dünyası, 2021 yılı içinde sansasyonel bir maça karşılayacak. WBA, WBO, IBF ve IBO dünya şampiyonu Anthony Joshua, WBC kemerinin sahibi Tyson Fury ile karşı karşıya gelecek.
İki isim arasında gerçekleşecek maç heyecanla beklenirken, maçın nasıl geçeceğine ilişkin yorumlar devam ediyor. Anthony Joshua ile daha önce karşılaşan isimlerden Eric Molina da bu sansasyonel mücadele hakkında görüşlerini paylaştı.
Eric Molina, Anthony Joshua'nın maç sırasında gücünü nasıl saklamayı öğrendiğini ve Tyson Fury'e karşı bir anda gelen yıkıcı yumrukları ile rakibini şoka uğratabileceğini söyledi.
Boks
Félix Verdejo Cinayetle Suçlanıyor
04/05/2021 - 22:52
Eric Molina, 2016 yılında Anthony Joshua ile karşı karşıya gelmiş ve Joshua'nın yumruklarına maruz kalarak henüz üçüncü raundda gelen durdurma kararıyla kaybetmişti.
Eric Molina, 2016'da gerçekleşen maç hakkında ise, "Maç sırasında farklı duyguları hissetme konusunda Joshua'dan daha iyiydim. Ancak o, sadece akıcı biçimde dövüştü ve sert yumruklar ile bana vurdu. Dürüst olmalıyım ki karşınızda Joshua varsa ve seri yumrukları ile saldırıyorsa üzerinizde taşıması büyük bir yük ve baskı var demektir." dedi.
2016'da kaybettiği Anthony Joshua'nın stili ile 2015 yılında kaybettiği Deontay Wilder'ın stilini de karşılaştıran Molina, "Wilder'a karşı daha iyi mücadele etmiştim ve buna en büyük sebep, Wilder'ın 12 büyük vuruş yapmasıydı. Birinci veya ikinci yumruktan kaçtığımda iyi olduğumu biliyordum." dedi.
Anthony Joshua, en son aralık ayında ringe çıkmış ve unvan maçında Bulgar boksör Kubrat Pulev'i yenerek şampiyonluklarını korumuştu. Joshua sonuca, dokuzuncu raundda vurduğu güçlü upper-cut'lar ve maçı bitiren bir sağ direk ile gitmişti.
https://i.eurosport.com/2020/12/13/2954424.jpg
Eric Molino ayrıca, Pulev'den sonra Tyson Fury ile eşsiz bir unvan maçına çıkacak Joshua için, bu maçın büyük bir şekilde biteceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.
"Joshua büyük bir dövüşçü. Üçlü, dörtlü, beşli, altılı yumruk kombinasyonları ile saldırıyor ve bu benim zayıf yönümdü. Fury ile planlanan maçı da Joshua'nın kazanacağını düşünüyorum."
Boks
Saul Canelo Alvarez: Tarçın
22/04/2021 - 17:38
Boks
Limitsiz: Oleksandr Usyk
11/04/2021 - 14:55