Palandöken Olimpik Buz Pateni Salonu'nda bugün başlayan şampiyona kapsamında organize edilen bayrak yarışlarına Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 9'u kadın 21 takım katıldı. Bayrak yarışlarında erkek takımları 5 bin, kadın takımları ise 3 bin metrede mücadele etti.
Erkeklerde dörder takımın katıldığı eleme yarışlarında Çin, Güney Kore ve Hollanda birinci, Rusya, İtalya ve İngiltere ikinci, Fransa, Kanada ve Kazakistan üçüncü olurken, Japonya, Türkiye ve Belçika ise dördüncü sırada yer aldı. 
Kadınlarda ise Kanada, Çin ve Güney Kore birinciliği kazandı. İtalya, Rusya ve Japonya ikinci, Polonya, Fransa ve Macaristan ise üçüncülüğü elde etti. Şampiyonada yarın kadınlar ve erkeklerde bin ile bin 500 metre etaplarında eleme, repesaj yarışları ile bayrak yarışlarının yarı final etabı gerçekleştirilecek.
Buz Pateni
Nathan Chen'in Artistik Buz Pateni Dünya Şampiyonası'ndaki harika performansı
28/03/2021 - 07:34
Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyona için beş etapta puan alan ülkelerin Erzurum'a geldiğini vurgulayarak, "Burada 18 ülke yarışma hakkı elde etti. Türkiye de bu ülkelerden biri. Biz ev sahibi olduğumuz için değil, diğer etaplardan puan topladığımız için burada yarışıyoruz" dedi. 
Başkan Okuyucu ayrıca, yarışmaların yarın ve pazar günü Çin, Kanada, Güney Kore, ABD ve Avrupa genelinde canlı yayınlanacağını söyledi. 
Buz Pateni
World Championship Stockholm : Mishina - Galliamov - winner
25/03/2021 - 21:38
Buz Pateni
Eric Radford: "Bedeninle barışık olmak"
27/06/2019 - 10:20