Turnuva öncesi, Ankara Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde çalışmalarına devam eden ay-yıldızlılar, kamp sırasında Gençlik Spor Dergisi'ne hazırlık dönemi ve şampiyonaya ilişkin hedeflerini değerlendirdi.
Üç yıldır milli takımda mücadele ettiğini ve birçok uluslararası derecesi olduğunu hatırlatan 17 yaşındaki Alp Ege Koç, geçen yıl 3'üncü olduğu Akdeniz Şampiyonası'nda bu kez altın madalyayı hedeflediğini belirtti.
2014 Nanjing Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda eskrimde Türkiye'yi temsil eden tek sporcu olan 17 yaşındaki Fatma Zehra Köse ise geçen sene yıldızlarda 5'inci tamamladığı Avrupa klasmanının ardından ilk kez yarışacağı gençler kategorisinde şampiyonluğa ulaşmak için elinden geleni yapacağını ifade etti.
Eskrim
Olimpiyat öncesi son prova
25/07/2019 - 09:29
Nisanur Özkalaycı, ilk başarısını eskrime başladıktan 3 yıl sonra elde ettiğini kaydederek, hem yıldızlarda hem de gençlerde katılacağı Akdeniz Şampiyonası'nda da dereceye girmek istediğini anlattı.
Akdeniz Şampiyonası'nın, bu yıl daha kaliteli bir turnuva olacağının altını çizen 20 yaşındaki Enver Yıldırım, bu sene gençlerde son kez yarışacağını ve 3 senedir üçüncülükle ayrıldığı organizasyonu iyi derecelerle tamamlayarak, olimpiyat oyunlarında mücadele etmeyi amaçladığını belirtti.
Fatih Güneş de eskrime 6 yıl önce başladığını belirterek, hayatının geri kalanını bu sporla şekillendirmek istediğini vurguladı.
Katıldığı müsabakalarda elinden gelenin en iyisini yapmayı hedeflediğini anlatan 17 yaşındaki İpek Temizkan, Akdeniz Şampiyonası'nda milli takım olarak başarı yakalamayı hedeflediklerini kaydetti.
Yıldızlarda Avrupa klasmanının birincisi 17 yaşındaki Batuhan Menküer ise 2020 Tokyo Olimpiyatları'na ayrı bir program kapsamında hazırlandığını aktararak, bu yıl yıldızlarda dünya ve Avrupa şampiyonu olmayı hedeflediğini ifade etti.
"Yıldız ve genç millilerimize inancım tam"
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yıldızlar ve Gençler Akdeniz Şampiyonası'na katılacak milli eskrimcilere başarı dileklerini iletti.
Milli sporcuların şampiyonada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını dile getiren Bakan Kılıç, "Türk sporu adına gelecek vadeden yıldız ve genç millilerimiz, İspanya'da madalya elde edebilmek ve bayrağımızı göndere çektirebilmek için ter dökecek. Şampiyonaya katılacak sporcularımıza, antrenörlerine ve teknik heyete başarılar dilerim. Ülke olarak arkalarında olduğumuzu ve orada Türkiye'yi temsil edecek olmalarından büyük gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim" diye görüş belirtti.
Eskrim
Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda nelere dikkat etmeli?
17/06/2019 - 07:35
Eskrim
Avrupa şampiyonu eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ sakatlandı
07/04/2018 - 10:37