Eskrim

Eskrimde Avrupa Şampiyonası hazırlıkları sürüyor

Share this with
Copy
Share this article

Eskrim

Image credit: AA

ByEurosport Türkiye
17/06/2016 at 14:03

Eskrimde Erkek Kılıç Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını Ankara'da sürdürüyor.

Polonya'nın Torun kentinde 20-24 Haziran tarihlerinde düzenlenecek organizasyonun hazırlıklarına Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) devam eden milli takımın Ukraynalı antrenörü Valery Sturbabin, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Şampiyonanın hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Sturbabin, milli sporcular Enver Yıldırım, Mehmet Fatih Ant, İbrahim Ahmet Ant ve Murat Topgül'ün turnuvadan iyi derecelerle döneceklerine inandığını dile getirdi.

Eskrim

Olimpiyat öncesi son prova

25/07/2019 AT 10:29

Olimpiyatlarda sıralamayı belirleyecek şampiyonanın önemine değinen Ukraynalı antrenör, "Başarı şansımız yüksek, iyi hazırlanıyoruz. Sporcularımızın mental olarak da kendilerini hazırlamaları, kazanacaklarına inanmaları gerekiyordu. İrem Karamete'nin 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etmesi sporcuları olumlu yönde etkiledi. Bu başarı eskrimde uzun yıllardır elde edilmemiş. Diğer eskrimcilerin hedeflerini yükseltti." diye konuştu.

Şampiyonada madalya mücadelesi verecek milli eskrimci Enver Yıldırım ise şampiyonanın son gününde çıkacağı müsabakada, çalışmalarının karşılığını alacağa inandığını söyledi.

Yoğun bir antrenman programı uyguladıklarını vurgulayan Enver, "Avrupa Şampiyonası, bu sezon için olimpiyatlardan sonra en prestijli turnuva. Olimpiyatlardan önce sezonun son büyük organizasyonu olması nedeniyle katılım diğerlerine göre az olacaktır. Yine de çekişmeli ve keyifli geçeceğine inanıyorum. Şampiyonanın altından başarıyla kalkacağız." ifadelerini kullandı.

Milli takım, şampiyona hazırlıklarını yarın yapacağı son antrenmanla tamamlayacak.

Eskrim

Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda nelere dikkat etmeli?

17/06/2019 AT 08:34
Eskrim

Avrupa şampiyonu eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ sakatlandı

07/04/2018 AT 09:20
Related Topics
Eskrim
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Eskrim

Olimpiyat öncesi son prova

25/07/2019 AT 10:29

Latest Videos

Eskrim

Yıldızlarla eskrim: Jonathan Edwards

00:04:55

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more