Eskrimde, birbirlerini milli takım kamplarında gören ikiz sporcular Ege ve Efe Say, birlikte başarılar elde etmeyi hedefliyor.
Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde uluslararası organizasyonlara hazırlanan 17 yaşındaki ikiz kardeşler, AA muhabirine yaptıkları açıklamada ailelerinin teşvikiyle eskrime başladıklarını anlattı.
"Ailemiz aramızda rekabet olmasın diye birimizi epe, diğerimizi flöre branşına yazdırdı" diyen Ege, eskrimi severek yaptıklarını söyledi.
Eskrim
Olimpiyat öncesi son prova
25/07/2019 - 09:29
Ege Say, "Altı yıldır bu sporu yapıyoruz ve bırakmayı hiç düşünmüyoruz. Farklı branşlarda olduğumuz için birbirimizi sadece milli takım kamplarında görüyoruz. Antrenörlerimiz bizi sürekli karıştırıyor. Efe yerine bana sesleniyorlar. Bazen çok komik olaylar yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.
Aynı sporu yapmalarının avantaj sağlamadığını anlatan Ege, "Yılın büyük bölümünde ailemizden ayrı kalıyoruz. Mersin'de ailemle yaşıyorum ama yıl boyunca çok fazla turnuva var. Aynı şehirde olmak yeterli değil" diye konuştu.
İkizlerden Efe ise flöre branşında olduğu için yıl boyunca Kocaeli'de çalıştığını, Mersin'de antrenman yapan kardeşini fazla göremediğini söyledi.
Türkiye'de kendi branşlarının en iyileri arasında yer aldıklarını dile getiren Ege, Okan Karadeniz'i örnek aldığını söyledi. Efe ise örnek aldığını isim olarak Burak Babaoğlu'nu gösterdi.
İkiz kardeşler, her sporcu gibi bir gün mutlaka olimpiyatlarda madalya kazanmak istediklerini sözlerine ekledi.
Eskrim
Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda nelere dikkat etmeli?
17/06/2019 - 07:35
Eskrim
Avrupa şampiyonu eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ sakatlandı
07/04/2018 - 10:37