Eskrim

Rakip olmamak için farklı branşlara yönelen ikiz eskrimciler milli takım kampında buluştu

Share this with
Copy
Share this article

Milli eskrimci ikizler Ege ve Efe Say

Image credit: AA

ByEurosport Türkiye
04/03/2016 at 10:40

Biri epe, diğeri flöre branşında mücadele eden ikiz kardeşler yılın büyük bölümünü farklı şehirlerde geçirdiklerini söyledi.

Eskrimde, birbirlerini milli takım kamplarında gören ikiz sporcular Ege ve Efe Say, birlikte başarılar elde etmeyi hedefliyor.

Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde uluslararası organizasyonlara hazırlanan 17 yaşındaki ikiz kardeşler, AA muhabirine yaptıkları açıklamada ailelerinin teşvikiyle eskrime başladıklarını anlattı.

Eskrim

Olimpiyat öncesi son prova

25/07/2019 AT 10:29

"Ailemiz aramızda rekabet olmasın diye birimizi epe, diğerimizi flöre branşına yazdırdı" diyen Ege, eskrimi severek yaptıklarını söyledi.

Ege Say, "Altı yıldır bu sporu yapıyoruz ve bırakmayı hiç düşünmüyoruz. Farklı branşlarda olduğumuz için birbirimizi sadece milli takım kamplarında görüyoruz. Antrenörlerimiz bizi sürekli karıştırıyor. Efe yerine bana sesleniyorlar. Bazen çok komik olaylar yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Aynı sporu yapmalarının avantaj sağlamadığını anlatan Ege, "Yılın büyük bölümünde ailemizden ayrı kalıyoruz. Mersin'de ailemle yaşıyorum ama yıl boyunca çok fazla turnuva var. Aynı şehirde olmak yeterli değil" diye konuştu.

İkizlerden Efe ise flöre branşında olduğu için yıl boyunca Kocaeli'de çalıştığını, Mersin'de antrenman yapan kardeşini fazla göremediğini söyledi.

Türkiye'de kendi branşlarının en iyileri arasında yer aldıklarını dile getiren Ege, Okan Karadeniz'i örnek aldığını söyledi. Efe ise örnek aldığını isim olarak Burak Babaoğlu'nu gösterdi.

İkiz kardeşler, her sporcu gibi bir gün mutlaka olimpiyatlarda madalya kazanmak istediklerini sözlerine ekledi.

Eskrim

Avrupa Eskrim Şampiyonası'nda nelere dikkat etmeli?

17/06/2019 AT 08:34
Eskrim

Avrupa şampiyonu eskrimci Deniz Selin Ünlüdağ sakatlandı

07/04/2018 AT 09:20
Related Topics
Eskrim
Share this with
Copy
Share this article

Latest News

Eskrim

Olimpiyat öncesi son prova

25/07/2019 AT 10:29

Latest Videos

Eskrim

Yıldızlarla eskrim: Jonathan Edwards

00:04:55

Most popular

WEC

The Race All-Star - 16/05

16/05/2020 AT 13:47
View more