Biz, Dplay Entertainment Limited’iz. Eurosport ve Eurosport Player gibi bir dizi ücretsiz ve ücretli içerik hizmeti sağlıyoruz. Bu, Eurosport Player ve Eurosport web siteleri ve bazı cep telefonlarında ve daha başka bağlı cihazlarda sağlanan Eurosport Player ve Eurosport uygulamaları (birlikte Hizmetler”) için gizlilik politikasıdır. Lütfen bu gizlilik politikasını dikkatle okuyun.
Merkezimiz İngiltere bulunmaktadır. Şirket bilgilerimiz aşağıdaki bölüm 1’de yer almaktadır.
Gizlilik hakkınıza saygı duyuyoruz. Genel amacımız, kişisel bilgi toplamamızın ve kullanmamızın Hizmetlerin size sunulması ile ilgili olmasını ve yürürlükteki veri koruma yasaları gereğince olmasını sağlamaktır.
Bu gizlilik politikası kişisel bilgileriniz ile ilgili olarak aşağıdaki önemli konuları açıklamaktadır:
1. Biz kimiz
2. Çocuklar
3. Hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler
4. Kişisel bilgilerinizi nasıl saklıyoruz ve kullanıyoruz
5. Kişisel bilgilerinizi nasıl ve kimler ile paylaşıyoruz
6. Uluslararası aktarmalar
7. Çerezler ve benzer teknolojiler
8. Güvenlik
9. Verilerin Elde Tutulması
10. Haklarınız
11. Pazarlama
12. Üçüncü taraf siteleri
13. Bu gizlilik politikasındaki değişiklikler
14. Şikayetler, sorgular ve öneriler
1. Biz kimiz
iz, İngiltere ve Galler’de 09615785 şirket numarası ile tescilli olan ve tescilli işyeri Chiswick Park Building 2, 566 Chiswick High Road, Londra W4 5YB, İngiltere adresinde bulunan Dplay Entertainment Limited’iz (DEL”) ve sizden topladığımız kişisel bilgilerin veri denetleyicisiyiz. DEL, Discovery, Inc.'nin (Discovery”) bir iştirakidir. Discovery hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Hizmetlerimize Almanya’da erişiyorsanız, Hizmetlerimiz JOYN GmbH, Landsberger Straße 110, 80339 Münih, Almanya tarafından işletilmektedir.
AB Temsilcimiz, tescilli ofisi 3 rue Gaston et René Caudron, Cedex 9, 92798, Issy-Les-Moulineaux, Fransa adresinde bulunan Eurosport SAS'tır.
2. Çocuklar
Gözetim altında olmayan 16 yaşından küçük hiç bir çocuktan bilerek bilgi toplamayız ve toplamayacağız. Hizmetlerimiz çocuklar için değildir ve çocuklardan bilerek hiç bir kişisel bilgi toplamayız.
3. Hakkınızda topladığımız kişisel bilgiler
Çevrimiçi etkileşimlerinizden gelen bilgiler
Hizmetler ile etkileşiminizden şu bilgileri toplarız:
 • Hizmetlere nasıl eriştiğiniz ve Hizmetlere erişmek için kullandığınız cihazlar. Buna IP adresi ve giriş verileriniz gibi özgün çevrimiçi tanıtıcıları, tarayıcı türü ve sürümü, saat dilimi ayarı ve konum, tarayıcı eklentisi türleri ve sürümleri, işletim sistemi ve platform ve Hizmetlere erişmek için kullandığınız cihazlardaki diğer teknolojiler dahildir;
 • video tüketiminiz ve tekrar oynatmanız (ne izlediğiniz, onu ne süre ve ne zaman izlediğiniz), oturum açma ve çıkış yapma, oynatma hatası ve tarama bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetleri nasıl kullandığınız ile ilgili bilgiler;
 • pazarlamamızın size sağlanıp sağlanmadığı ve onunla nasıl etkileşim kurduğunuz hakkında bilgiler dahil olmak üzere çevrimiçi pazarlamamız ile nasıl etkileşime geçtiğiniz hakkında bilgiler ve
 • bize gönderdiğiniz ekler dahil tüm e-posta iletişimleri.
Bizimle paylaştığınız bilgiler
Web sitemizdeki veya uygulamanızdaki veri giriş alanları aracılığıyla bize kişisel bilgiler gönderdiğinizde sizden aşağıdaki bilgileri toplayabiliriz :
 • adınız ve iletişim bilgileriniz (posta adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız dahil);
 • yaşınız, cinsiyetiniz ve doğum tarihiniz;
 • bize gönderdiğiniz ekler dahil tüm e-posta iletişimleri;
 • bizden hizmet satın alırken banka kartı veya kredi kartı ile ödeme yapmanız halinde kart sahibinin adı, fatura adresi ve ödeme kartı bilgileri dahil ödeme bilgileriniz (veya PayPal, iDeal, Apple veya Google yöntemlerden birisini kullanarak ödeme yapmanız durumunda bunların tanıtıcı jetonlarınız) ve satın alınan ürünler veya hizmetler gibi ticari işlemler hakkında bilgi;
 • pazarlama tercihleriniz;
 • bir yarışmaya yaptığınız giriş (bir fotoğraf, yorum veya soruya cevap olabilecek olan girişin kendisi dahil);
 • bu bilgileri hesabınıza girmeniz halinde en sevdiğiniz sporlar, takımlar ve sporcular ve
 • bir hesap kaydetmek için kullanıcı adınız ve şifreniz, sizin tarafınızdan satın alınanlar veya verilen siparişler, ilgi alanlarınız, favorileriniz ve tercihleriniz dahil profil verileri.
Üçüncü taraflar veya halka açık kaynaklar
Aşağıda belirtilen çeşitli üçüncü taraflardan hakkınızda kişisel bilgiler alabiliriz:
 • Hizmetlere Facebook gibi üçüncü taraf bir sosyal medya hesabı üzerinden giriş yapmanız durumunda adınız, profil resminiz, yaş grubunuz, cinsiyetiniz ve herkese açık profilinizde bulunan diğer bilgiler dahil olmak üzere bu sosyal medya platformlarındaki hesabınız ile ilgili belirli bilgileri toplarız. Sosyal medya platformlarının bizim ile paylaştığı verileri, bu üçüncü tarafların kendi platformlarında sağladığı gizlilik ayarlarını kullanıp tercihlerinizi değiştirerek yönetebilirsiniz;
 • belirli TV'ler, internet hizmet sağlayıcıları ve akış ortamı cihazı sağlayıcıları (bu gizlilik politikasında "Ortaklarımız" olarak anılmaktadır) ile düzenlemelerimiz bulunmaktadır ve bu da bu Ortaklarımızın Hizmetlerimizi müşterilerine sağlayabileceği anlamına gelir. Hizmetlere Ortaklarımızdan birisi aracılığı ile erişmeniz halinde, bu Ortaktan, çoğu durumda bir kullanıcı kimlik numarası, ürün kodu ve menşe ülke bilgileri ("API Verileri") ile sınırlı olacak bazı kişisel bilgiler alırız. Hizmetlere erişiminize izin vermek / kimliğinizi doğrulamak için Ortaklardan API Verileri toplarız. Biz ve Ortak, API Verilerinin müşterek veri denetleyicileriyiz, yani API Verilerinin geçerli veri koruma yasalarına uygun şekilde işlenmesini sağlamaktan her ikimiz de sorumluyuz – API Verileri ile ilgili haklarınızı her ikimize karşı kullanabilirsiniz. Bazı daha sınırlı durumlarda ayrıca, doğrudan bize kaydolmanız yerine Ortaklardan kayıt bilgilerinizi (örneğin adınız ve e-posta adresiniz) alacağız – bu bilgileri bu gizlilik politikasına uygun şekilde kullanacağız.
 • aşağıdaki taraflardan teknik veriler:
Bu tarafların her birisinin verilerinizi nasıl toplayıp kullandıkları hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ‘Üçüncü Taraf reklam şirketleri’ bölümüne bakın;
 • veri aracılarından, toplayıcılardan ve halka açık kaynaklardan gelen kimlik ve iletişim verileri;
 • teknik, ödeme ve teslimat hizmetleri sağlayıcılarından iletişim, finans ve ticari işlem verileri ve
 • Hizmetler dahilinde müşteri geri bildirim formlarını ve bülten aboneliklerini kolaylaştırmak ve yönetmek gibi bize bazı hizmetler sağlayan üçüncü taraflar.
4. Kişisel bilgilerinizi nasıl saklıyoruz ve kullanıyoruz
Kişisel bilgilerinizi şu nedenlerle saklarız ve kullanırız:
• sizinle olan bir sözleşmemizi yerine getirebilmemiz için gereklidir;
• meşru menfaatlerimiz dahilinde gereklidir;
• yasal yükümlülüklerimize uymamız için gereklidir veya
• bize rıza belirtmiş olduğunuz için izin vardır.
Kişisel bilgileri yasa gereği olarak veya sizinle yaptığımız bir sözleşmenin koşulları uyarınca toplamamız gerektiği ve talep edildiğinde bu verileri sağlamadığınız zaman sizinle yaptığımız veya yapmaya çalıştığımız sözleşmeyi yerine getirmemiz (bu durumda size Hizmetleri sağlamamız) olanaklı olmayabilir. Bu durumda Hizmetleri iptal etmek zorunda kalabiliriz ancak durum böyle olduğu zaman size bildireceğiz.
Sizinle yaptığımız sözleşmeyi yerine getirmemiz için gereklidir
Adınız, e-posta adresiniz, giriş bilgileriniz ve ödeme bilgileriniz ve Hizmetleri nasıl kullandığınıza ve onlara nasıl eriştiğinize ilişkin bilgiler dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi topluyor, saklıyor ve kullanıyoruz çünkü, Kullanım Koşullarını adresindeki Kullanım Koşullarımızı kabul ettiğinizde sizinle aramızda yapılan anlaşma uyarınca talep ettiğiniz Hizmetleri sağlamak için bu gereklidir. Bu, şunları içerir:
• hesabınız oluşturmak;
• hesabınızı yönetmek ve talep ettiğiniz veya satın aldığınız Hizmetleri sağlamak;
• Hizmetleri vermek ve bizden Hizmetler satın aldığınızda ödemenizi işleme koymak (bu ödemeyi işlemek için üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar kullanmak dahil ancak bunun ile sınırlı olmamak üzere);
Hizmetleri kullanırken gerçekleştirdiğiniz faaliyetler temelinde tercihlerinizin bir profilini oluşturmak için hakkınızda veri toplayarak Hizmetler içinde kişiselleştirilmiş öneriler ve içerik sağlamak. Bu profil oluşturma işlemi olmadan Hizmetler size sağlanamaz. Bu profil oluşturma işlemine itiraz etmek isterseniz size Hizmetleri sağlayamayız ve Hizmetleri kullanmamanız veya onlara erişmemeniz gerekir;
• Hizmetlerle ilgili nedenlerle sizinle iletişim kurmamız gerektiğinde olduğu gibi hizmet ve hesap yönetimi gereksinimleri (örneğin size bir şifre hatırlatıcısı göndermemiz gerektiğinde, Hizmet güncellemeleri veya Kullanım Koşullarımızdaki, Çerez Politikamızdaki veya bu gizlilik politikasındaki değişiklikler hakkında sizi bilgilendirmek için);
• yarışmalarımızdan birisinde kazandığınız herhangi bir ödülü size bildirmek için yarışmaya katıldığınızda verdiğiniz iletişim bilgilerini kullanarak sizinle iletişime geçmek ve ödülünüzü size göndermek için adresinizi kullanmak.
Hizmetlere Ortaklarımızdan birisi aracılığı ile erişmeniz halinde biz ve Ortak bu erişime izin vermek / bunu doğrulamak için bazı kişisel bilgileri aramızda paylaşırız ve bu da Ortağın sizin ile kendisi arasında bulunan sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerine uymasını sağlar.
Meşru menfaatlerimiz
Bazen, kişisel bilgilerinizi kullanmamız Hizmetlerin sağlanmasının yardımcı amaçları için olur. O koşullarda kişisel bilgilerinizi işleme konusunda meşru bir menfaatimiz olduğuna inanıyoruz ve bu bilgilerin ve kişisel bilgilerinizin saklanmasının ve kullanılmasının yararlarının sizin üzerinizdeki herhangi bir potansiyel etkiden daha ağır basacağına ve haklarınıza veya özgürlüklerinize uygun olmayan bir şekilde zarar vermeyeceğine inanıyoruz. İlgili koşullar şunlardır:
• sahteciliği belirlemek ve önlemek;
• Hizmetlerimizi, ürünlerimizi ve BT sistemlerimizi güvende tutmak
• kendi süreçlerimizin, prosedürlerimizin ve sistemlerimizin olanaklı olduğunca verimli olmasını sağlamak;
• aşağıdakileri yapabilmek için, video tüketiminiz (ne izlediğiniz, onu ne süre izlediğiniz ve ne zaman izlediğiniz), oynatma ve genel görüntüleme alışkanlıklarınız dahil olmak üzere Hizmetleri kullanırken gerçekleştirdiğiniz faaliyetleri analiz etmek:
- tercihlerinizin bir profilini oluşturmak ve bunu size kişiselleştirilmiş öneriler ve içerik sağlamak üzere kullanmak ve
- izleyiciliği anlamak ve içeriğimiz, özelliklerimiz, planlamamız, teknolojimiz ve ürünlerimiz dahil olmak üzere Hizmetleri güncelleştirmek ve iyileştirmek;
• size hedeflenmiş pazarlama ve reklam sağlayabilmek için ilgi alanlarınızın ve tercihlerinizin bir profilini oluşturmak üzere hakkınızda topladığımız kişisel bilgileri birleştirmek – ilgi alanlarınızın ve tercihlerinizin bir profilini oluşturmak üzere hakkınızda topladığımız kişisel bilgileri birleştirerek bunu yapıyoruz. Reklam sağlamak için üçüncü taraf reklam ve teknoloji şirketlerini kullanmamız hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki ‘Üçüncü taraf reklam şirketleri’ bölümünde bulabilirsiniz;
• Hizmetleri kullandığınız farklı cihazlar arasında kullanımınızı analiz etmek (örneğin, Hizmetleri tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınız gibi başka bir cihazda kullandığınız zaman gördüğünüz içeriği ve reklamları daha iyi kişiselleştirmek için Hizmetleri telefonunuzda kullanımınız hakkındaki toplanan bilgileri kullanırız);
• tanıtım kampanyalarımızın, pazarlamamızın ve reklamlarımızın etki düzeyini belirlemek;
• kullanıcıların konumunu belirlemek ve yetkisiz olabilecek kullanıcıları engellemek için IP adresleri ve cihaz tanımlayıcıları kullanmak;
• sorularınız ve talepleriniz ile ilgilenmek (örneğin yardım ve destek istemek için müşteri hizmetlerini aramanız halinde iletişim bilgilerinizi işlememiz gerekir);
• yanıtınız temelinde Hizmetleri geliştirebilmemiz için size kullanıcı geri bildirim anketleri göndermek;
• pazarlama yapmamızı tercih dışı bıraktığınız veya bizden e-posta almayı reddettiğiniz durumlarda, bizden yapmamamızı istemiş iseniz, sizin ile iletişim kurmamamızı sağlamak için tercihlerinizin kayıtlarını tutmamız gerekir.
Kişisel bilgilerinizi kullanmak için bizim (veya bir başka kişinin) meşru menfaatlerine dayandığımız takdirde, kişisel bilgilerin korunmasını gerektiren menfaatlerinizin veya temel hak ve özgürlüklerinizin bizim (veya diğer kişinin) meşru menfaatlerinden daha ağır basmamasını sağlamak için bir dengeleme testi yapacağız. Aşağıdaki bölüm 13’te belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak bu dengeleme testi hakkında bizden bilgi isteyebilirsiniz.
Bize onay verdiğinizde
Kişisel bilgilerinizi belirli bir şekilde kullanmamız için sizin onayınıza dayandığımız ancak daha sonra fikrinizi değiştirdiğiniz takdirde DPO@discovery.com adresindeki Gizlilik Ofisimize başvurarak onayınızı geri çekebilirsiniz ve biz de bunu yapmayı bırakacağız.
Kişisel bilgilerinizi pazarlama amaçları ile kullanmamızı ve bunu yapmak için onayınızı almamız gereken koşulları aşağıdaki ‘Pazarlama’ bölümünde açıklıyoruz.
Yasal nedenlerle
Kişisel bilgilerinizi yasal yükümlülüklerimize uymak için kullanacağız. Bu yükümlülükler şunları içerir:
• Hizmetleri kullanmak için ücretli bir aboneliğiniz varsa ve Avrupa Birliği’nde (AB”) yaşıyorsanız, yasal olarak, ikamet ettiğiniz ülkeyi doğrulamamız şartıyla AB içinde bir başka ülkeyi ziyaret ederken Hizmetleri izlemenize yasal olarak izin vermek zorundayız (ve siz de yasal olarak hak sahibisiniz). Kişisel bilgileri (genellikle IP adresiniz ve/veya ödeme kartı bilgileriniz) İkamet ettiğiniz ülkeyi doğrulamak için;
• yasal yükümlülüklerimize uymamız için ve
• düzenleyici kurumlar veya yasal yaptırım kuvvetleri tarafından kişisel bilgilerinizi kendileri ile paylaşmamız gerekli tutulduğu takdirde kullanırız.
İsimsiz veriler
İstatistikleri birleştirme veya rapor etme amaçları ile web sitemizi ziyaret edenlerle ilgili isimsiz hale getirilmiş ayrıntılar toplarız. Ancak bu amaçlar için topladığımız isimsiz hale getirilmiş ayrıntılardan hiçbir birey belirlenemez.
Üçüncü taraf reklam şirketleri
Reklam ve pazarlama çalışmalarımızın siz ve başka kullanıcılarımız için uygun ve ilgi çekici olmasını sağlamak istiyoruz. Bunu başarmak için, Hizmetlerimizi ziyaret ettiğinizde veya kullandığınızda reklam sunmak için ve/veya reklam sunmaya yardımcı olacak toplu veriler sağlamak üzere üçüncü taraf reklam ve teknoloji şirketleri kullanırız. Bu, Hizmetlerimizi ziyaret ettiğinizde veya kullandığınızda etkinliklerinize bağlı olarak tercihlerinizin profilini oluşturmak için hakkınızda veri toplayan üçüncü taraf teknoloji şirketlerini içerebilir. Bu şirketleri ayrıca, size sunulan reklamları ve bu reklamları gördükten sonra ne yaptığınızı belirlememize yardımcı olması için Hizmetlerimizi kullandığınızda sizden otomatik olarak veri toplamak için de kullanabiliriz. Ayrıca, Hizmetleri kullanımınızı analiz etmek için kullandığımız Adobe gibi web analiz araçları sağlayıcılarıyla da veri paylaşırız.
Bu üçüncü taraf reklam şirketleri, Hizmetlerimize çerezler ve başka izleme yazılımları katarak veri toplar, depolar ve kullanır. Daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamıza bakın. Bazı durumlarda bu üçüncü taraflar topladıkları verileri kendi amaçları için de kullanır, örneğin, verilerinizi sahip oldukları başka verilerle toplu duruma getirebilir ve bunları başka müşterilere sağlanan reklamlarla ilgili hizmetlere bilgi sağlamak ve başka reklam şirketleriyle çalışmak için kullanabilir ve kişisel bilgilerinizi sürecin bir parçası olarak söz konusu şirketlerle paylaşabilirler.
Hakkınızda veri toplayan, kullanan ve depolayan üçüncü taraf reklam şirketleri ve Hizmetlerimizde çerezler ve başka izleme teknolojileri kullanımı hakkında daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamıza bakın. Çerez Politikamızdan aynı zamanda bu veri toplama ve kullanımı üzerinde nasıl kontrol uygulayacağınızı da öğrenebilirsiniz. Bu amaçlar için izlemeyi kısıtlamayı veya engellemeyi seçerseniz, Hizmetlerimizi ziyaret ettiğinizde veya kullandığınızda gördüğünüz reklamlar artık tercihlerinize uyarlanmayacaktır.
Siz ve başka kişilerin bu platformda ilgili bir içerik görebilmesi için verilerinizi sosyal medya veya başka benzer platformlarla da paylaşabiliriz. Örneğin Facebook Özel İzleyiciler hizmetini kullanabilir ve e-posta adresinizi Facebook ile korumalı şekilde paylaşabiliriz ve böylece: sizi Facebook’ta ilgili bir reklam içeriği sunacağımız özel bir izleyici gurubuna dahil edebiliriz veya Facebook profilinizdeki bilgilere dayanarak başka Facebook kullanıcılarından bir izleyici gurubu oluşturabiliriz.
5. Kişisel bilgilerinizi nasıl ve kimler ile paylaşıyoruz
Bilgileri aşağıdaki durumlarda açıklarız:
Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları: Bizim adımıza bazı hizmetleri kolaylaştırmak veya sağlamak için üçüncü taraf hizmet şirketleri ile bilgi paylaştığımız zaman. Bu şunları içerecektir:
o Size Hizmetleri sunmamızı kolaylaştıran BT altyapı şirketleri;
o Bizim adımıza birinci düzey müşteri desteği sağlayan ve müşteri hizmetleri sunmamıza yardımcı olan Zendesk gibi üçüncü taraflar;
o BT destek hizmeti sağlayıcıları;
o abonelik ödemelerinizi bizim adımıza işleyecek Adyen veya PayPal gibi ödeme hizmeti sağlayıcıları ve
o müşterilerimizin hizmetleri kullanmasını sağlamak veya izlemek amacı ile başka üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları (Adobe, Conviva ve Google gibi).
Bu şirketler kişisel bilgilerinizi yalnızca bu Hizmetleri bize sağlamak için gerekli olan şekilde ve talimatlarımıza uygun olarak kullanmaya yetkilidir.
Gurup şirketleri: Kişisel bilgilerinizi, Hizmetleri size sağlamak için kişisel bilgileri bizim adımıza işlemek amacı ile iştiraklerimize veya bağlı şirketlerimize sağlayabiliriz. Bu tarafların bu tür bilgileri talimatlarımız temelinde ve bu gizlilik politikasına uygun şekilde işlemesi gerekmektedir. Bu bilgileri paylaşmak için bağımsız bir hakları yoktur.
Yasalara ve yasal işlemlere uyum: Mahkeme kararlarına veya yasal sürece yanıt verdiğimiz zaman veya yasal haklarımızı tesis etmek veya kullanmak veya yasal taleplere karşı savunma yapmak için. Yasa dışı faaliyetleri, sahtecilik şüphelerini, herhangi bir kişinin fiziksel güvenliğine karşı potansiyel tehdit içeren durumları, Kullanım Şartlarımızın ihlallerini araştırmak, önlemek veya bunlara karşı önlem almak için veya yasaların gerektirdiği başka şekilde bilgi paylaşmak gerektiğine kendi takdirimize göre inandığımız zaman.
Birleşme veya satın alma: Bir başka şirket tarafından satın alınmamız veya bir başka şirketle birleşmemiz durumunda sizinle ilgili bilgileri aktarmamız gerektiği zaman. Bir şirket birleşmesine, satın alınmasına veya varlıklarımızın tamamının veya bir bölümünün satılmasına dahil olmamız durumunda bunun ardından kişisel bilgilerinizin mülkiyetindeki veya kullanımlarındaki herhangi bir değişikliği ve kişisel bilgilerinizle ilgili sahip olabileceğiniz seçenekleri e-posta ile ve/veya Hizmetlerimizde görünür bir bildirim ile size bildireceğiz.
Sosyal medya platformları: Hizmetlerimize, Tavsiye Et (Facebook, Google+), Tweet Et (Twitter) veya E-posta ile gönder gibi sosyal medya paylaşım düğmelerini tıklayarak içeriğimizi başkalarıyla kolayca paylaşmanıza veya bu tür içeriği görüntülemenizi veya takdir etmenizi herkese açık hale getirmenize olanak sağlayan özellikler ekliyoruz. Hizmetlerimizi kullanırken sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanmasanız bile düğmeleri sağlayan sosyal ağlar sizi bunlar aracılığıyla tanıyabilir. Gerçekten de, siz Hizmetleri kullanırken bir sosyal ağdaki hesabınızın cihazınızda etkinleştirilmesi (açık oturum) söz konusu ağın Hizmetlerde gezinmenizi izlemesine olanak vermeye yetebilir. Bu özellikleri kullanmamız, bazı kişisel bilgileri Facebook ve Twitter ile paylaşacağımız ve onların da bazı kişisel bilgileri bizimle paylaşacağı anlamına gelir. Kişisel bilgilerinizin daha sonra Facebook veya Twitter tarafından herhangi bir şekilde kullanılması onların gizlilik politikalarına tabidir ve onları dikkatle okumanız gerekir. Biz, bu üçüncü taraflarca toplanan ve saklanan sizinle ilgili hiçbir kişisel bilgiden sorumlu olamayız.
6. Uluslararası aktarmalar
AB’de bulunuyorsanız, sizden topladığımız kişisel bilgileri yukarıdaki amaçlarla bağlantılı olarak İngiltere ve Avrupa Ekonomik Alanı (EEA”) dışındaki ülkelerde (Birleşik Devletler dahil) bulunan üçüncü taraf veri işleyicilere veya şirketler gurubumuzun üyelerine aktarabiliriz. Kişisel bilgilerinizin toplanması, saklanması ve kullanılması bu gizlilik politikasına tabi olmaya devam edecek olsa bile İngiltere ve EEA dışındaki ülkelerin İngiltere ve EEA ile aynı düzeyde veri koruması sağlamayabileceğini lütfen unutmayın.
Kişisel bilgileri İngiltere ve EEA dışına aktarırken şunları yapacağız:
• kişisel bilgilerin İngiltere ve EEA dışına aktarılması için İngiltere Hükümeti veya Avrupa Komisyonu (geçerli olan şekilde) tarafından onaylanan standart sözleşme veri koruma hükümlerinin bu üçüncü taraflarla yaptığımız sözleşmelerimize dahil edilmesi (bunlar Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin (GDPR”) ve bunun İngiltere sürümünün 46.2 Maddesi uyarınca onaylanan hükümlerdir) veya
• kişisel bilgilerinizin işleneceği ülkenin GDPR’nin (ve bunun İngiltere sürümünün) 45. maddesi uyarınca İngiltere Hükümeti veya Avrupa Komisyonu (geçerli olan şekilde) tarafından yeterli” kabul edilmiş olmasına dikkat edilmesi.
• Yaslandığımız mekanizmalar dahil olmak üzere İngiltere ve EEA dışına veri aktarmalarına ilişkin kurallar hakkında buradaki Avrupa Komisyonu web sitesinde ve buradaki Bilgi Komiserliği Ofisi web sitesinde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
7. Çerezler ve benzer teknolojiler
Biz ve ortaklarımız, bağlı şirketler veya analiz veya servis sağlayıcılar tarafından çerezler, işaretçiler, etiketler ve komut dosyaları gibi teknolojiler kullanılmaktadır. Bu teknolojiler eğilimleri analiz etmek, Hizmetleri yönetmek, kullanıcıların Hizmetlerin çevresindeki hareketlerini izlemek ve bir bütün olarak kullanıcı tabanımız hakkında demografik bilgi toplamak için kullanılır. Bu şirketler tarafından bu teknolojilerin kullanılması temelinde bireysel ve toplu duruma getirilmiş raporlar alırız.
Örneğin, kullanıcıların ayarlarını (örneğin dil tercihini) hatırlamak ve kimlik doğrulaması yapmak için çerezler kullanıyoruz. Kullanıcılar, çerezlerin kullanımını münferit tarayıcı düzeyinde kontrol edebilir. Çerezleri reddederseniz Hizmetlerimizi kullanmaya devam edebilirsiniz ancak Hizmetlerimizin bazı özelliklerini veya alanlarını kullanma olanağınız sınırlı olabilir. Bu teknolojileri kullanımımız üzerinde size daha fazla kontrol sağlayacak yeni bir araç üzerinde çalışıyoruz; bu aracı uygulamaya koyduğumuz zaman sizi haberdar edeceğiz.
Çerezleri nasıl kullandığımız ve çerezleri kullanarak hangi bilgileri topladığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Çerez Politikamızı okuyun.
8. Güvenlik
Bize sağladığınız kişisel bilgileri korumak için uygun teknik ve kurumsal önlemler aldığımız halde İnternet üzerinden iletimin güvenli olacağı hiçbir zaman garanti edilemez. Bu nedenle, İnternet üzerinden bize aktardığınız hiçbir kişisel bilginin güvenliğini garanti edemeyeceğimizi lütfen unutmayın.
Kişisel bilgilerinizin saklanma ve işlenme biçimlerini kısıtlayan ve yöneten erişim kontrolleri gibi uygun teknik ve faaliyet önlemleri kullanarak kişisel bilgilerinizi korumaya bağlıyız.
9. Verilerin Elde Tutulması
Bilgileri (kişisel bilgiler dahil) bu gizlilik politikasında belirtilen nedenlerle kullanmaya gerek duyduğumuz sürece elde tutacağız. Ücretli bir aboneliğe ilişkin bilgileri, Hizmetlerimiz için aktif ve geçerli bir hakkınız olmadığı ve 5 yıldır hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde, yasal yükümlülüklerimize uymak, anlaşmazlıkları çözümlemek veya anlaşmalarımızı yürürlüğe koymak için gerekmesi dışında aboneliğiniz sona erdikten 5 yıl sonra sileceğiz. Bazı durumlarda, kişisel bilgilerinizi araştırma veya istatistik amaçları için isimsiz hale getirebiliriz (artık sizinle ilişkilendirilemeyecek şekilde) ve böylece size artık bildirimde bulunmaksızın bu bilgileri süresiz şekilde kullanabiliriz. .
10. Haklarınız
Kişisel bilgilerinizle ilgili bazı haklarınız vardır. Size, hakkınızda tuttuğumuz herhangi bir kişisel bilgiye erişme olanağı sağlamamızı talep etme hakkına sahipsiniz. Sitenin ‘Hesap’ alanında ‘Kişisel Veriler’ bölümünde ‘Verilerime eriş’ bağlantısına tıklayarak kişisel bilgilerinizeistediğiniz zaman erişebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi nasıl kullandığımız ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuz hakkında daha fazla bilgi almak istemeniz halinde lütfen yine sitenin ‘Hesap’ alanında bulunabilecek ‘Verilerim hakkında bilgi’ bağlantısına tıklayın. Bunun yerine, aşağıda belirtilen ayrıntıları kullanarak Veri Koruma Görevlimiz ve müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ayrıca buraya tıklayarak verilerinizi silmemizi talep etme hakkına sahipsiniz. Aktif bir abone olmanız halinde verilerinizi silemeyiz çünkü aktif aboneliğinizi desteklemek ve satın aldığınız içeriğe erişmenizi sağlamak için verilerinize ihtiyacımız vardır. Ancak silme talebi formumuzu doldurmanız halinde mevcut abonelik döneminizin sonunda pass’ınızın otomatik olarak yenilenmemesini sağlayacağız ve bizden daha fazla pazarlama e-postası almamanızı sağlamak için e-posta adresinizi pazarlama dağıtım listemizden kaldıracağız. Bu baskılama talebinin sistemlerimizde güncellenmesinin 10 güne kadar sürebileceğine lütfen dikkat edin. Verilerinizi silmemizi yine de istemeniz halinde lütfen pass’ınızın süresi dolduğu zaman bizim ile iletişime geçin. Bu durumda, yasal olarak saklamamız gerekebilecek veriler hariç olmak üzere veri silme talebinizi işleyebileceğiz. İptal haklarınız hakkında bilgi için lütfen Kullanım Koşullarımıza bakın.
Aşağıdaki adımları izleyerek pass’ınızın son kullanma tarihini görebilirsiniz:
1. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Hesap” kişisi simgesine tıklayarak hesabınızda oturum açın.
2. Görüntülenen açılır menüde “Hesap” seçeneğine tekrar tıklayın.
3. Görüntülenen "Abonelik" bilgilerinde pass’ınızın son kullanma tarihini görebilirsiniz.
Ayrıca şunları yapmamızı talep etme hakkına sahipsiniz:
• günü geçmiş veya yanlış olan herhangi bir kişisel bilginizi güncellemek;
• hakkınızda tuttuğumuz tüm kişisel bilgileri silmek;
• kişisel bilgilerinizi işleme biçimimizi kısıtlamak;
• kişisel bilgilerinizin doğrudan pazarlama amaçları için işlenmesini önlemek;
• kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcısına sağlamak;
• hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin kopyasını size sağlamak veya
• kişisel bilgilerinizi kullanmamıza karşı geçerli olan tüm itirazlarınızı incelemek.
Fransa’da ikamet ediyorsanız, kişisel bilgilerinizin ölümünüzden sonra yönetimi (örneğin saklama, silme ve açıklama) ile ilgili olarak bize talimatlar verme hakkına sahipsiniz. Talimatlarınızı herhangi bir zamanda değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.
Bu gibi tüm talepleri dikkate alacağız ve makul bir süre içinde (ve her durumda geçerli yasanın gerektirdiği herhangi bir zaman dilimi içinde) yanıtımızı sağlayacağız. Ancak bazı kişisel bilgilerin bazı durumlarda bu tür taleplerden muaf olabileceğini lütfen unutmayın.
Bir istisna geçerli olduğu zaman isteğinize yanıt verirken bunu size bildireceğiz. Yaptığınız herhangi bir talebe cevap vermeden önce kimliğinizi doğrulamak için gerekli olan bilgileri vermenizi isteyebiliriz.
Hakkınızda tuttuğumuz herhangi bir kişisel bilgiyi silmemiz halinde bu silme işlemi başka yetki alanlarında tarafımızdan sağlanan başka hizmetler ile değil yalnızca Hizmetler ile ilgili olabilir. Hizmetlere veya bizim tarafımızdan sağlanan başka hizmetlere erişmek için oluşturmuş olabileceğiniz her hesap için istekte bulunmanız gerekir.
Haklarınızla ilgili daha fazla bilgi edinmek veya bunlardan herhangi birisini kullanmak isterseniz lütfen DPO@discovery.com adresindeki Gizlilik Ofisimiz ile veya sitenin ’Yardım’ alanındaki ‘Bize ulaşın’ veya ‘Canlı sohbet’ bağlantılarına tıklayarak müşteri hizmetleri ekibimiz ile iletişim kurun.
11. Pazarlama
Kişisel bilgilerinizi e-posta ile pazarlama yapmak için toplayacağız ve kullanacağız.
Eurosport Player aboneleri için, geçmişte (17 Eylül 2019’dan önce) size pazarlama iletişimi göndermek için tercih onayınızı önceden aldık ve e-posta iletişimleri gönderirken tercihinize saygı göstermeye devam edeceğiz. Eurosport Player’a 17 Eylül 2019’dan bu yana abone olmuş olmanız durumunda, pazarlama ve iş geliştirme amacıyla bunu yapmak meşru menfaatlerimize uygun olduğu ve bu iletişimleri almaktan bugüne kadar vazgeçmemiş olduğunuz takdirde size bazı pazarlama iletişimleri (elektronik pazarlama iletişimleri dahil) göndereceğiz. (Aşağıda açıklandığı gibi, bizden bu iletişimleri almaktan bugüne kadar vazgeçmemiş olduğunuz takdirde istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.)
Bir Eurosport hesabı için kayıt yaptırır veya Eurosport’tan bir Eurosport Pass satın alırsanız size pazarlama göndermek için tercih onayınızı önceden alırız.
Yerel yasalar gerektirdiği zaman doğrudan pazarlama iletişimi için her zaman onayınızı alacağız. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi bu tür doğrudan pazarlama iletişimleri için herhangi bir üçüncü tarafa açıklamamız durumunda da onayınızı alacağız.
Herhangi bir zamanda pazarlama iletişimi almayı durdurmak istemeniz halinde bizden gelen herhangi bir pazarlama e-postasındaki aboneliği iptal etme seçeneğine tıklayabilirsiniz, sitenin ‘Hesap’ alanının ‘Profil’ bölümündeki ‘İletişim Tercihleri‘nizi değiştirebilirsiniz veya bizimle DPO@discovery.com adresinden e-posta ile iletişim kurabilirsiniz. Bunun yerine sitenin ‘Yardım’ alanındaki ‘Bize Ulaşın’ veya ‘Canlı sohbet’ bağlantılarına tıklayarak müşteri hizmetleri ekibimiz ile de iletişime geçebilirsiniz. Pazarlama e-postalarının aboneliğinden çıkmanın o zamandan önce size gönderilen pazarlama e-postalarının yasallığını etkilemeyeceğini lütfen unutmayın.
12. Üçüncü taraf siteleri
Hizmetler, üçüncü taraflarca işletilen başka web sitelerine bağlantılar ve sayfalar içerir. Bu gizlilik politikasının yalnızca Hizmetler aracılığıyla topladığımız kişisel bilgiler için geçerli olduğunu ve üçüncü tarafların kendi web siteleri aracılığıyla toplayabileceği, depolayabileceği ve kullanabileceği kişisel bilgilerden sorumlu olamayacağımızı lütfen unutmayın. Ziyaret ettiğiniz her web sitesinin gizlilik politikasını daima dikkatle okumalısınız.
13. Bu gizlilik politikasındaki değişiklikler
Bu gizlilik politikası en son 31 Aralık 2020 tarihinde güncellenmiştir.
Bu gizlilik politikasındaki güncellemelerden haberdar olmak için lütfen düzenli olarak tekrar kontrol edin. Bu gizlilik politikasında önemli değişiklikler yaptığımız ve bizde e-posta adresiniz bulunduğu takdirde size değişiklikler hakkında bildirim göndereceğiz.
14. Şikayetler, sorgular ve öneriler
Kişisel bilgileri işlememiz ile ilgili tüm sorgular için yardımcı olabilecek bir Veri Koruma Görevlimiz bulunmaktadır. Veri Koruma Görevlimize DPO@discovery.com adresine e-posta göndererek ulaşılabilir.
EEA’da ayrıca veri koruma konularında denetleme makamımıza (İngiltere’deki Bilgilendirme Yetkilisi Ofisine) şikayette bulunabilir veya haklarınızın ihlal edildiğine inanıyorsanız yerel mahkemeler aracılığıyla bir çözüm arayabilirsiniz.
Geçerli veri koruma yasalarına uymamış olduğumuzu düşünüyorsanız EEA’daki yerel veri koruma yetkililerine şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Yerel makam ülkeye göre değişmektedir. Yerel veri koruma makamınız için lütfen Ek’e bakın.
Ek
Veri koruma makamları listesi (İngiltere ve EEA ülkeleri)
Geçerli veri koruma yasalarına uymamış olduğumuzu düşünüyorsanız İngiltere’deki veya EEA’daki yerel veri koruma yetkililerine şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.
Yerel makam ülkeye göre değişmektedir. Faaliyet gösterdiğimiz İngiltere’deki ve EEA ülkelerindeki yerel veri koruma makamlarının ayrıntıları için lütfen aşağıya bakın.
Avusturya
Österreichische Datenschutzbehörde
Hohenstaufengasse 3
1010 Wien
Tel. +43 1 531 15 202525
Faks +43 1 531 15 202690
e-posta: dsb@dsb.gv.at
Web sitesi: http://www.dsb.gv.at/
Belçika
Commission de la protection de la vie privée
Rue de la Presse 35
1000 Brüksel
Tel. +32 2 274 48 00
Faks +32 2 274 48 10
e-posta: commission@privacycommission.be
Web sitesi: http://www.privacycommission.be/
Bulgaristan
Kişisel Veri Koruma Komisyonu
2, Prof. Tsvetan Lazarov blvd.
Sofya 1592
Tel. +359 2 915 3523
Faks +359 2 915 3525
e-posta: kzld@cpdp.bg
Web sitesi: http://www.cpdp.bg/
Hırvatistan
Hırvatistan Kişisel Veri Koruma Kuruluşu
Martićeva 14
10000 Zagreb
Tel. +385 1 4609 000
Faks +385 1 4609 099
e-posta: azop@azop.hr veya info@azop.hr
Web sitesi: http://www.azop.hr/
Kıbrıs
Kişisel Veri Koruma Yetkilisi
1 Iasonos Caddesi,
1082 Lefkoşa
Posta Kutusu 23378, CY-1682 Lefkoşa
Tel. +357 22 818 456
Faks +357 22 304 565
e-posta: commissioner@dataprotection.gov.cy
Web sitesi: http://www.dataprotection.gov.cy/
Çek Cumhuriyeti
Kişisel Veri Koruma Ofisi
Urad pro ochranu osobnich udaju
Pplk. Sochora 27
170 00 Prag 7
Tel. +420 234 665 111
Faks +420 234 665 444
e-posta: posta@uoou.cz
Web sitesi: http://www.uoou.cz/
Danimarka
Datatilsynet
Borgergade 28, 5
1300 Kopenhag K
Tel. +45 33 1932 00
Faks +45 33 19 32 18
e-posta: dt@datatilsynet.dk
Web sitesi: http://www.datatilsynet.dk/
Estonya
Estonya Veri Koruma Müfettişliği (Andmekaitse Inspektsioon)
Väike-Ameerika 19
10129 Tallinn
Tel. +372 6274 135
Faks +372 6274 137
e-posta: info@aki.ee
Web sitesi: http://www.aki.ee/en
Finlandiya
Veri Koruma Ombudsmanlığı Ofisi
Posta Kutusu 315
FIN-00181 Helsinki
Tel. +358 10 3666 700
Faks +358 10 3666 735
e-posta: tietosuoja@om.fi
Web sitesi: http://www.tietosuoja.fi/en/
Fransa
Nationale de l’Informatique ve des Libertés Komisyonu - CNIL
3 Place de Fontenoy - TSA 80715
75334 PARİS CEDEX 07
Tel. +33 1 53 73 22 22
Faks +33 1 53 73 22 00
Web sitesi: http://www.cnil.fr/
Almanya
Şikayetler hakkındaki yetki Almanya’daki çeşitli veri koruma denetleme makamları arasında bölünmüştür. Yetkili makamlar şurada verilen listeye göre belirlenebilir: https://www.bfdi.bund.de/bfdi_wiki/index.php/Aufsichtsbeh%C3%B6rden_und_Landesdatenschutzbeauftragte
Yunanistan
Yunan Veri Koruma Kurumu
Kifisias Av. 1-3, PC 11523
Ampelokipi Atina
Tel. +30 210 6475 600
Faks +30 210 6475 628
e-posta: contact@dpa.gr
Web sitesi: http://www.dpa.gr/
Macaristan
Macaristan Veri Koruma Yetkilisi
Szilágyi Erzsébet fasor 22/C
H-1125 Budapeşte
Tel. +36 1 3911 400
e-posta:peterfalvi.attila@naih.hu
Web sitesi: http://www.naih.hu/

İzlanda
İzlanda Veri Koruma Kurumu
Rauðarárstígur 10, 105 Reykjavík, İzlanda
Tel. +354-510-9600
e-posta: postur@personuvernd.is
Web sitesi: https://www.personuvernd.is/
İrlanda
Veri Koruma Yetkilisi
Canal House
Station Road
Portarlington
Co. Laois
Yerel arama: 1890 25 22 31
Tel. +353 57 868 4800
Faks +353 57 868 4757
e-posta: info@dataprotection.ie
Web sitesi: http://www.dataprotection.ie/
İtalya
Garante per la protezione dei dati personali
Piazza Venezia 11
00186 Roma
Tel. +39 06 69677 1
Faks +39 06 69677 785
e-posta: garante@garanteprivacy.it
Web sitesi: http://www.garanteprivacy.it/
Letonya
Veri Durumu Müfettişliği
Yönetmen: Bayan Signe Plumina
Blaumana sok. 11/13-15
1011 Riga
Tel. +371 6722 3131
Faks +371 6722 3556
e-posta: info@dvi.gov.lv
Web sitesi: http://www.dvi.gov.lv/
Lihtenştay
Datenschutzstelle
Kirchstrasse 8
Postfach 684
9490 Vaduz
Tel: +423 236 60 90
e-posta: info.dss@llv.li
Web sitesi: http://www.llv.li/#/1758/datenschutzstelle
Litvanya
Devlet Veri Koruma
Žygimantų str. 11-6a
011042 Vilnius
Tel. + 370 5 279 14 45
Faks +370 5 261 94 94
e-posta: ada@ada.lt
Web sitesi: http://www.ada.lt/
Lüksemburg
Commission Nationale pour la Protection des Données
1, avenue du Rock’n’Roll
L-4361 Esch-sur-Alzette
Tel. +352 2610 60 1
Faks +352 2610 60 29
e-posta: info@cnpd.lu
Web sitesi: http://www.cnpd.lu/
Malta
Veri Koruma Yetkilisi Ofisi
Veri Koruma Yetkilisi: Bay Joseph Ebejer
2, Airways House
High Street, Sliema SLM 1549
Tel. +356 2328 7100
Faks +356 2328 7198
e-posta: commissioner.dataprotection@gov.mt
Web sitesi: http://www.dataprotection.gov.mt/
Hollanda
Autoriteit Persoonsgegevens
Prins Clauslaan 60
P.O. Box 93374
2509 AJ Den Haag / Lahey
Tel. +31 70 888 8500
Faks +31 70 888 8501
e-posta: info@autoriteitpersoonsgegevens.nl
Web sitesi: https://autoriteitpersoonsgegevens.nl/nl
Norveç
Datatilsynet
Postboks 8177 Dep.
0034 Oslo
Tel: +47 22 39 69 00
e-posta: postkasse@datatilsynet.no
Web sitesi: https://www.datatilsynet.no/English/
Polonya
Kişisel Veri Koruma Ofisi Başkanı Bürosu - PUODO
ul. Stawki 2
00-193 Varşova
Tel. +48 22 53 10 300; 606-950-000
Faks +48 22 53 10 301
e-posta: kancelaria@uodo.gov.pl;
Web sitesi: http://www.uodo.gov.pl/
Portekiz
Comissão Nacional de Protecção de Dados - CNPD
R. de São. Bento, 148-3 °
1200-821 Lizbon
Tel. +351 21 392 84 00
Faks +351 21 397 68 32
e-posta: geral@cnpd.pt
Web sitesi: http://www.cnpd.pt/
Romanya
Kişisel Veri İşleme Ulusal Denetleme Kurumu
Başkan: Bayan Ancuţa Gianina Opre
B-dul Magheru 28-30
Sektör 1, BÜKREŞ
Tel. +40 21 252 5599
Faks +40 21 252 5757
e-posta: anspdcp@dataprotection.ro
Web sitesi: http://www.dataprotection.ro/
Slovakya
Slovak Cumhuriyeti Kişisel Veri Koruma Ofisi
Hraničná 12
820 07 Bratislava 27
Tel.: + 421 2 32 31 32 14
Faks: + 421 2 32 31 32 34
e-posta: statny.dozor@pdp.gov.sk
Web sitesi: http://www.dataprotection.gov.sk/
Slovenya
Bilgi Yetkilisi
Bayan Mojca Prelesnik
Zaloška 59
1000 Ljubljana
Tel. +386 1 230 9730
Faks +386 1 230 9778
e-posta: gp.ip@ip-rs.si
Web sitesi: https://www.ip-rs.si/
İspanya
Agencia de Protección de Datos
C/Jorge Juan, 6
28001 Madrid
Tel. +34 91 266 35 17
E-posta ile iletişim: internacional@agpd.es. Ayrıca: https://sedeagpd.gob.es/sede-electronica-web/
Web sitesi: https://www.agpd.es/
İsveç
Datainspektionen
Drottninggatan 29
5th Floor
Box 8114
104 20 Stockholm
Tel. +46 8 657 6100
Faks +46 8 652 8652
e-posta: datainspektionen@datainspektionen.se
Web sitesi: http://www.datainspektionen.se/
İngiltere
Bilgi Yetkilisi Ofisi
Water Lane, Wycliffe House
Wilmslow - Cheshire SK9 5AF
Tel. +44 1625 545 745
e-posta: international.team@ico.org.uk
Web sitesi: https://ico.org.uk
(Güncelleme 31 Aralık 2020)