Yedi Formula 1 Dünya Şampiyonluğu’yla bu alanda Micahel Schumacher ile zirvede yer alan Lewis Hamilton, Sky Sports’tan Naomi Schiff’e verdiği röportajda “asıl amacı”nın eşit haklar ve kapsayıcılık olduğunu ve sosyal medyayı bu amaçla kullandığını söyledi.
37 yaşındaki Mercedes sürücüsü, geçtiğimiz yıllarda Formula 1 gridi içerisinde ırksal eşitsizlik konusuna dikkat çekmiş, organizasyonla beraber kampanyaya öncülük etmiş ve yarış öncesi yapılan protestolarda başı çekmişti.
“Buradaki rolümün bu gibi söylemleri devam ettirmek, [F1 Patronu] Stefano [Domenicali]’yle oturmak ve napıyorsun, nasıl beraber çalışabiliriz demek olduğunu düşünüyorum.”
Formula 1
Valtteri Bottas mutlu hissediyor
19/04/2022 - 08:59
“Bu platforma sahibim ve bazen rahatsız edici şekilde baskı uygulayabiliyorum ama bazen bu değişimi başlatmak için gerçek bir fırsat oluyor. Benim için bu herhangi bir şampiyonluktan daha büyük bir ödül.”
“Önümüzdeki beş on sene içerisinde spora baktığımda ve televizyondan -umarım ki çocuklarımla- takip ettiğimde onların kadın mühendisler ve mekanikerler görmesi ve bir fırsat olduğunu bilmeleri.”
Lewis Hamilton, Instagram hesabında sahip olduğu 27.3 milyon takipçiyle beraber spor dünyasındaki en büyük etki alanına sahip isimlerin arasında yer alıyor.
“Daha gençken ve sosyal medya kullanmaya yeni başlıyorken asıl olay kendi platformunuzu yaratmaktı. Çünkü ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar büyük bir etkiniz olur.”
https://i.eurosport.com/2020/11/27/2944531.jpg
“Yaşım ilerlediğinde diğer insanların telefonuna bildirim gönderen butona bastığımda bu postun ne demek istediği düşüncesinin farkına vardım.”
Bir adım geriye atıp hayatımı, bulunduğum noktayı yeniden değerlendirmek istedim. Fark ettim ki kariyerimi bir anın değil ama ilerlerken diğer harika anların tanımlamasını istiyorum.”
Adınızın başında başka bir unvan olabilir ama bu dünyayı değiştirmiyor. Bu hala savaşlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor, hala ırksal eşitsizlik var, insanlar hala tacize uğruyor. Bu alanı kullanabileceğim bir sürü sebep var, bu yüzden bu alanı ne için kullanacağız?”
Gerçekten amacımı keşfettiğimi düşünüyorum. Bu sadece bir araba yarışçısı olmak değil.”
Formula 1
Çakıl Havuzu
07/04/2022 - 16:22
Formula 1
"Lewis Hamilton için üzüldüm"
04/04/2022 - 14:01