Sebastian Vettel’in ayrılışının ardından yeni sezona Carlos Sainz ve Charles Leclerc ikilisiyle başlayan Ferrari, Bahreyn GP’sinden puanlarla ayrılmayı başardı. Lewis Hamilton’ın kazandığı 2021 sezonunun ilk yarışında Ferrari pilotlarından Leclerc altıncı olurken, Sainz ise yarışı sekizinci sırada tamamladı.
Yarışın ardından Sky Sport İtalya’ya konuşan takım patronu Mattia Binotto: "İki pilotun da puan alması güzel bir başlangıç. Carlos, zaten Leclerc ile çok iyi çalışıyor ve nihayet iki pilotumuza da güvenebiliriz. Takım ruhunu da etkilediği için bunu bilmek bizim için ayrıca önemli bir şey. Şu anda rakiplerimiz diğer takımlar. Zirveye yeniden çıktığımız zaman pilotlarımız birbirlerinin rakibi olacak." ifadelerini kullandı.
"Sainz her zaman olduğu gibi sağlam bir yarış geçirdi. Carlos’u seçme nedenimiz yarışta çok güçlü olduğunu bilmemizdi ve bunu gösterdi. Aracın içinde oldukça güven kazanıyor ve takıma çok iyi uyum sağlıyor."
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58
https://i.eurosport.com/2021/03/12/3010357.jpg
2022 yılında podyumda yer almanın öncelikleri olduğunu yineleyen Binotto: "Red Bull ve Mercedes’in ne yapacağını bilmiyorum. Ancak bu yıl podyum için savaşmak bizim açımızdan zor. Bizden daha güçlü durumdalar. Takımlar sıralamasında üçüncü olmayı arzulayabiliriz ve bunun için de McLaren ile mücadele etmek zorundayız. Belki de araç yıl boyunca bizi biraz olsun tatmin edecek." diye konuştu.
"Pilotlar; aracı daha iyi tanıdıktan sonra bize fikir verecek, pit-stoplarda ve stratejilerde nereleri geliştirmemiz gerektiğini söyleyecekler. Bu sezonun amacı bu çünkü 2022’ye odaklandığımız için araçta çok fazla gelişme olmayacak. Bizim için önemli olan, haberlerin faydalı ve olumlu olması."
Geçtiğimiz sezon takımlar sıralamasını altıncı sırada tamamlayan Ferrari, son kırk yılın en kötü sezonunu geçirmişti.
Formula 1
Hamilton: "Özür diliyorum"
09/06/2021 - 20:48
Formula 1
Lance Stroll, kaza sonrası konuştu
08/06/2021 - 21:52