Britanya Grand Prix, uzun süre hafızalardan çıkmayacak olan bir sona sahne oldu!

Lewis Hamilton, patlak lastikle bitiş çizgisini geçerken Valtteri Bottas ve Carlos Sainz, İngiliz sürücüden önce lastik patlattılar ve puan bile alamadılar.

Formula 1
1994
16/09/2020 - 10:52

Bu heyecan fırtınası sonrasında Hamilton, Bottas, Max Verstappen, Charles Leclerc ve Sebastian Vettel'in verdikleri demeçlere göz atalım.

Sebastian Vettel: "Bugün aracı kontrol etmek çok zordu. Güven yakalamakta fazla zorlandım ve bunun nedenini bilmiyorum. Bu yüzden bugün yaşadığım durumu iyi bir şekilde analiz etmemiz gerekiyor. Yarış gergin değildi. Sadece bir fırsata sahip değildim. Etrafımdaki insanlar benden daha hızlıydı. Hep geçildim çünkü pistte kalabilmek adına durumu yönetmek çok zordu."

Charles Leclerc: "Bottas'ın lastiklerinde problem yaşadığını öğrendiğimde yavaşladım. Sonrasında önce Carlos'un sonra da Lewis'in sorunları vardı. Bu nedenle şansıydık. Fakat bunun ötesinde kendimize bakarsak bugün elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyorum."

https://imgresizer.eurosport.com/unsafe/0x0/filters:format(jpeg):focal(1280x421:1282x419)/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/02/2859238.png

Max Verstappen: "Bugün yarışta hem şanslı hem de şanssızdık. Yarışta Mercedes’ler fazla hızlıydı. Son 10 turda lastikler iyi gözükmüyordu ve telsizden takıma bunu bildirdim. Hemen ardından Bottas'ın lastiği patladı ve takımıma yavaşlayacağımı belirttim. Ancak sonrasında en hızlı turu denemek için beni pite aldılar ve bir tur sonra Lewis'in lastiği patladı. O piti yapmasaydık iyi olabilirdi."

Valtteri Bottas: "Lastiğimin patlaması gerçekten büyük hayal kırıklığı yarattı. Çok şanssız bir durumdu. Ayrıca lastiği turun başında patlattığım için turun büyük bir kısmını patlak lastikle gitmek zorunda kaldım, ki bu da hiç hoş değildi. Şanssızdık."

Lewis Hamilton: "Bottas uzun bir süre beni takip etti ve aradaki farkı korumaya çalıştı. Fark uzun bir süre boyunca1.2-2 saniye arasındaydı. Ve sonrasında bir anda geriye düşmeye başladı. İyi bir tempo yakalamaya başladım - sanırım bir noktada fark yedi saniyeye kadar açıldı, bu yüzden neler olduğundan emin değilim. Sol lastiğim ömrünü tamamlamıştı fakat araçta iyi hissettiğim için tempoyu korudum."

Formula 1
Yıldızlar geçidi
11/09/2020 - 23:59
Formula 1
Her şeye rağmen
02/09/2020 - 13:37