2019 sezonunun ortasında o zamanki adıyla Toro Rosso takımından Red Bull’a geçiş yapan Alexander Albon, gösterdiği performansla beklentileri bir türlü karşılayamadı. 2021 sezonu için Sergio Perez ile anlaşan Red Bull takımında Alexander Albon sezona yedek pilot olarak başlayacak.
Geçtiğimiz sezon pilotlar sıralamasında yedinci olan Albon: “Amacım yeniden sürücü koltuğuna oturmak ve hazır olmak. Pandemi dönemindeyken ne olacağını asla bilemezsiniz. Kendime güveniyorum. Geri dönebileceğimi biliyorum ve hedefim de bu. Sadece gidişatın nasıl olacağını görmemiz gerekiyor.”
Red Bull takımı; geçtiğimiz sezon Racing Point ile başarılı bir sezon geçiren ve pilotlar sıralamasını dördüncü sırada tamamlayan tecrübeli isim Sergio Perez’in, Max Verstappen’e daha iyi destek olacağını düşünerek takıma onu getirdi. Ancak Albon’un da takımın önemli bir parçası olduğunu belirtip, 2022 sezonu için önemli bir aday olduğunu söylemeyi de ihmal etmediler.
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
07/05/2021 - 11:18
https://i.eurosport.com/2019/11/12/2715418.jpg
Alınan kararın kendisi açısından hayal kırıklığı yarattığını söyleyen Taylandlı pilot : “Kendinize acımanın hiçbir anlamı olmayan durumlardan biriydi. Oraya geri dönmeli ve bunu gerçekleştirmek için de elinizden geleni yapmalısınız. O kadar da umutsuz bir durum yoktu. Tabii ki arka planda kemanlar çalmıyordu ama düşündüğüm tek şey tekrar geri dönmek oldu.” diye konuştu.
“Takımdaki yerimi ilk kez kaybetmedim. Daha önce de olmuştu. Ancak öğrendiğim şey onu ne kadar istediğimdi. Bunu griddeki herkesten daha çok istediğime inanıyorum. Bu da kararlı olmakla alakalı bir şey ve o yüzden asla pes etmeyeceğim.”
https://i.eurosport.com/2021/01/20/2975188.jpg
Takımıyla GP’ye gidecek olan Albon, 2021 ve 2022 araçlarının geliştirilmesi için simülasyon çalışmalarına da katılacak. Ayrıca DTM’de de yarışacak olan 24 yaşındaki pilot, yeniden sürücü koltuğuna oturmak için kendini göstermeye çalışacak.
“Herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı sürece F1’de yarışmam zor. Ancak elimden gelenin en iyisini yapacağım DTM yarışları olacak. Üstelik takım, benim neler yapabileceğimi biliyor. Bana inanmasalardı, takımdan tamamen gönderebilirlerdi. Bana ve yapabileceğim şeylere hala güveniyorlar.”
“Bu yıl benim için daha çok, geçen yılki araçla ilgili sıkıntıları belirlemeye çalışmakla geçecek. Sonrasında da AlphaTauri’dekiler de dahil olmak üzere dört pilota bu yıl simülasyonda destek vermeye çalışacağım. Bana ihtiyaç duyulduğu herhangi bir anda takım için orada olacağım.”
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00
Formula 1
Sir Lewis Hamilton, liderliği bırakmıyor
02/05/2021 - 19:23