Renault macerasının ardından bu sezon McLaren için yarışacak olan Ricciardo, pistte ve pist dışındaki eğlenceli karakteriyle bilinen bir pilot.
Sky Sports’tan Craig Slater ile röportaj yapan Avustralyalı pilot; izleyen herkese, özellikle de McLaren taraftarlarına iş için burada olduğunu ve eğlenmeye gelmediğini yeniden tekrarladı.
“Bu bir komedi şovu olmayacak. McLaren’a iş için ve aracı geliştirmek için gidiyorum. Karakterim değişmeyecek, bu yüzden yaptığım şeyden zevk almayı seviyorum. Ancak oraya kesinlikle Norris ile eğlenceli videolar çekmeye ya da bugünlerde nasıl tarif ediliyorsa onu yapmaya gitmiyorum.”
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
DÜN - 11:18
Geçtiğimiz sezon takımlar sıralamasında üçüncü olan McLaren, 2012’den beri en iyi sonucunu elde etmişti. Bu yıl Renault motoru yerine Mercedes motorunu kullanacak olan McLaren, geçtiğimiz yılın üzerine koyarak devam etmek istiyor.
https://i.eurosport.com/2021/01/11/2969442.jpg
Renault’tan ayrılmasıyla ilgili de konuşan 31 yaşındaki pilot: “Dürüst olmam gerekirse, tatmin olmuş bir şekilde ayrıldığımı söyleyebilirim. Takıma katkıda bulunmuş olmam benim için önemliydi. Elde ettiğimiz podyumlar sadece bana değil, tüm takıma neşe getirdi. Çok uzun süre başarı gelmemişti.” ifadelerini kullandı.
Geçtiğimiz sezon iki kez podyumda yer alan Ricciardo, pilotlar sıralamasını ise beşinci sırada tamamlamıştı.
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00
Formula 1
Sir Lewis Hamilton, liderliği bırakmıyor
02/05/2021 - 19:23