Red Bull pilotu Max Verstappen, Drive to Survive hakkında en çekinceli görüşlere sahip olan ve geçtiğimiz yıl katılmayı kabul etmeyen sürücülerin başında geliyor. Nitekim, sezon öncesi BBC’ye verdiği röportajda bu konuya değinen Verstappen, McLaren pilotları Daniel Ricciardo ve Lando Norris’in arasındaki ilişkinin Netflix ekranlarına yansıdığı gibi olmadığı görüşünde.
"İki bölüm izledim ama çok etkilenmedim. Gerçek olmayan rekabetler yaratmak bana göre değil.”
“Lando ve Daniel tanıdığım iki harika insan. Harika karakterleri ve ikinci bölümün hemen başında onlar sanki birbirlerine karşı arkadaş canlısı değilmiş gibi gösteriliyor. Benim için bu doğru değil ve bu nedenle aslında bir parçası değilim.”
Formula 1
Valtteri Bottas mutlu hissediyor
19/04/2022 - 08:59
Dört sezondur Formula 1 gridinde çekim yapan ve sezon öncesi bölümleri yayınlayan Drive to Survive, sporun uluslararası bilinirliğinin artmasında çok ciddi rol oynadı.
“Bir noktada [seyirci çekmeye yarıyor] ama o etki de geçiyor. O eşiği geride bıraktığımızı düşünüyorum. Bana göre artık bir reality programı gibi.”
Ek olarak bu çok zaman alıyor. Ben yarışa odaklanmalıyım ve özel zamana sahip olmalıyım. Yarışhafta sonu sizinle konuşmaya ihtiyaçları olduğunda yarım saati buna harcamamalıyım.”
https://i.eurosport.com/2022/03/14/3337717.jpg
24 yaşındaki Hollandalı yarışçı, aynı zamanda geçtiğimiz yılın tartışma yaratan finali Abu Dhabi Grand Prix’si ve akabinde yarış direktörü Michael Masi’nin verdiği karar nedeniyle görevinden alınmasına uzanan süreç hakkında fikrini beyan etti.
Eşit puanda başladıkları 2021 Abu Dhabi GP’nin son turunda yarışı lider götüren Lewis Hamilton’u Masi’nin tartışmalı güvenlik aracı kararıyla geçen Max Verstappen, kariyerinin ilk şampiyonluğunu kazanmıştı.
Sporun iyileşmesine gerek yok. Bu anlar sporun bir parçası olan dramatik anlar. F1 çok zor bir dünya. Bence Lewis yedi şampiyonluğu olduğunu göz önünde bulundurursak biraz daha az acı hissetmiştir.”
Formula 1
Çakıl Havuzu
07/04/2022 - 16:22
Formula 1
"Lewis Hamilton için üzüldüm"
04/04/2022 - 14:01