Formula 1 yönetimi, geçtiğimiz günlerde basında sıkça yer alan pist çalışmalarının bitmediği ve inşaatın Suudi Arabistan’da yapılacak yarışa kadar tamamlanamayacağı haberlerinin ardından açıklamalarda bulundu.
FIA yarış direktörü Michael Masi, geçen hafta sonu yapılan Meksika Grand Prix'sinden sonra gazetecilere verdiği demeçte, "FIA ve F1 işlerin nerede olduğuna dair günlük güncellemeler alıyor ve inşaat çok, çok hızlı ilerliyor. Bence herkes daha yapılacak çok şeyin olduğu konusunda hem fikir ancak bu yarışı zamanında düzenlemesine engel olmayacak.” dedi.
Cidde’de inşaatı devam eden pisti birkaç hafta önce ziyaret ettiğini söyleyen Masi, temel unsurların hazır olduğundan ve her türlü güvenlik şartına uyduğundan endişe etmediğini, Brezilya ve Katar yarışları arasında gidip birkez daha piste göz atacağını söyledi.
Formula 1
“Verstappen Kazanmaya Hazır”
DÜN - 07:09
https://i.eurosport.com/2020/05/26/2824208.jpg
Cidde'deki Kızıldeniz kıyısında inşa edilen pistte yapılacak gece yarışı, şampiyonanın sondan bir önceki turu olarak 5 Aralık'ta düzenlenecek.
Brezilya ve Katar'daki sonuçlara bağlı olarak Suudi Arabistan yarışının, Max Verstappen ve Lewis Hamilton arasındaki şampiyonluk savaşının belirleyicisi olabilir. Sezonun bitimine dört yarış kalırken Verstappen, Hamilton'ı 19 puan farkla geride bırakmış durumda.
Formula 1
"Bir Sonraki Şampiyon Leclerc Olacak"
28/11/2021 - 07:00
Formula 1
Fernando Alonso'dan Michael Schumacher açıklaması
27/11/2021 - 19:16