Formula 1'de yedi dünya şampiyonluğuyla bu alanda Michael Schumacher'la birlikte zirvede yer alan Lewis Hamilton, 29 Nisan Perşembe günü yaptığı açıklamadı bu seneki mücadeleden keyif aldığını ve bir sonraki sezon için çalışmalarına başladığını söyledi.
36 yaşındaki yarışçının Mercedes'le olan sözleşmesi bu sezon sona eriyor. Öte yandan Hamilton, bu ay Imola'da Pirelli'nin 2022 sezonu için üreteceği lastikleri denedi.
Test sürüşlerinde yer almaktan hoşlanmadığı bilinen Hamilton, Portimao GP öncesi teste katılmak için gönüllü olmadığını söyledi.
Formula 1
Türkiye Grand Prix'si iptal mi?
4 SAAT ÖNCE
"Gelecek sezon da burada olmayı planlıyorum ve Pirelli'ye yardım etmek, ileriye girmek ve daha iyi bir ürüne sahip olmak istiyorum."
"Sürücüler, hepimiz lastiklerden daha çok performans almayı dilerdik. Bu yüzden benim için başlangıç noktasında olmak ve var olan farkları anlamak önemliydi. Yani sürücü perspektifinden lastiklerimizde daha mekanik bir tutuş var."
"Güzel bir test olduğunu düşünüyorum ve zaten lastiklerle ilk adımdı."
https://i.eurosport.com/2021/04/22/3119141.jpg
Geleceğe dair planları da kendisine sorulan Hamilton, bunların anlık olarak değişebileceğini dile getirdi. Formula 1 şampiyonu, bu sene ilk iki yarış sonrası Max Verstappen'le arasında oluşan mücadeleden keyif aldığını gizlemedi.
2021'e Kraliyet Ailesi'nden "Sir" unvanını alarak giren Lewis Hamilton, ilk iki yarış sonrası Verstappen'in bir puan önünde birinci sırada yer alıyor.
"Giriştiğimiz mücadeleden keyif alıyorum. Bu daha da heyecan verici oluyor. Hatta bir mücadeleden çok daha fazlası oldu."
Hamilton, Formula 1'in küresel anlamda yürüttüğü sosyal adalet kampanyalarında ve ırkçılığa karşı gösterilen tavırda öncü bir rol üstlenmişti.
"Bu takımla çalışmayı sevmeye devam ediyorum. Takımın daha kapsamlı ve kucaklayıcı olmak için gerçekten attığı adımları görmek çok motive edici."
"Spor olarak hala yapmamız gereken çok şey var. Burada olduğum için değişime daha çok yardım etmek için daha fazla şansımın olduğunu biliyorum. Ama ne kadar uzun süre kalacağım bilmiyorum. Göreceğiz."
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
07/05/2021 - 11:18
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00