23 yaşındaki sürücü, geçtiğimiz sezon Lewis Hamilton'ın pozitif sonuçlanan koronavirüs testi nedeniyle Bahreyn'de Mercedes koltuğuna oturmuş ve "pit-stop"ta gerçekleşen hata nedeniyle yarış birinciliğini kaybetmişti.
George Russell, iyi bir arabayla şampiyonluk yarışında bulunabileceğini düşünüyor. Zira genç sürücü 2021 sezonunun ilk yarışı öncesi, "Geçtiğimiz yıl sahip olduğum fırsatla baskı altında, geriye düştüğümde neler yapabileceğimi gösterdim. Gayet iyi bir iş çıkarabildim." diye konuştu.
Önde olmanın tadını aldım. Kendime güveniyorum. Yeterli olduğuma inanıyorum."
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58
Mercedes'in genç sürücüler programında yer almış olan Russell, 2022'de kontratları sona erecek Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas'ın yerini alabilecek isimler arasında gösteriliyor.
"Henüz tamamlanmış bir ürün olduğumu düşünmüyorum. Hala gelişmek durumundayım ancak yarış kazanacak ve Dünya Şampiyonluğu için savaşacak kapasiteye kesinlikle sahip olduğumu düşünüyorum."
"Nihayetinde kendime bunu yapabilecek en iyi fırsatı sağlayacak arabayı ve takımı bulmaya ihtiyacım var. Çünkü şu anda en iyi seviyeme ulaşmadan gelişebileceğim pozisyonda olmalıyım."
https://i.eurosport.com/2020/12/07/2951104.jpg
Russell, 2019'da kendisine ilk kez Formula 1'de şans veren Williams'la bu konuda arasında bir sorun olmadığını da ifade etti.
"Gerçekçiler. Benim hırslarımın farkındalar ve bana yarış kazanbilecek arabayı sağlamayı her şeyden çok istiyorlar, bana bu fırsatı da sağladılar. Ben sadık bir insanım. Onlarla harika bir zaman geçirdim. Aynı zamanda sürücüler klasmanında 20. bitirmeyi hak eden bir sürücü olmadığımı düşünüyorum."
George Russell, Williams'ın 2021 sezonunda takımların arabalar üzerinde yapabilecekleri düzenlemelerin kısıtlı olması nedeniyle yeniden gridin son basamaklarında olacağını ifade etti. Ancak genç pilota göre Formula 1'in en eski takımları arasında yer alan Williams 2022'de yürürlüğe girecek kurallarla birlikte daha iyi bir pozisyonda olacak.
"Takım kesinlikle geri dönebilir. Bu sezon değil tabii ki fakat orta ve uzun vadedeki hesapları gerçekçi. Ortaya koydukları noktalar gayet ikna edici. Takımın bu sezon da son üç arasında yer alacağını düşünüyorum. Fakat 2022'de Williams'ın sonuncu olmayacağıne eminim."
Formula 1
Hamilton: "Özür diliyorum"
09/06/2021 - 20:48
Formula 1
Lance Stroll, kaza sonrası konuştu
08/06/2021 - 21:52