Monako Grand Prix'inde podyumun zirvesine çıkan Red Bull'un Hollandalı pilotu Max Verstappen, Fransa GP öncesinde görüşlerini paylaştı.
Bakü GP'sinde de podyuma çıkacakken şanssız bir şekilde kaza yapan 23 yaşındaki pilot, "O yarışı kazanamadığım için çok üzüldüm ve hayal kırıklığına uğradım ancak aynı zamanda şanslıydım. Böyle şeyler olabiliyor, bu bir yarış. Fakat elbette böyle şeyler yaşamak istemiyorsunuz." ifadelerini kullandı.
"Önümüzde uzun bir sezon var. Her şey çabucak değişebilir. Gitmemiz gereken pek çok yarış var. Elbette her zaman mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek istiyorsunuz ki Bakü'de bunu yapacağımı düşündüm. Fakat yaşananlar, işlerin çok hızlı şekilde değişebileceğini gösteriyor."
Formula 1
Hamilton’dan Macaristan’ın LGBT yasalarına kınama
2 SAAT ÖNCE
"Hamilton'ın da dediğim gibi cadde pistler, lastik ısıtmak ve doğru aralığa getirmek zor olabilir. Daha normal bir piste gittiğinizde ise herkes aşağı yukarı ne yapması gerektiğini biliyor ve lastik ısıtmak daha az sorun oluyor. Elbette onların güçlü olmalarını bekliyorum."
"Her şeyi zaman gösterecek. Her zaman üzerinde çalışmamız ve daha iyi yapmamız gereken şeyler var. Önceki yarışlardan dersler çıkarıyoruz ve işlerin hangi yönde gideceğini göreceğiz."
Fransa Paul Ricard Grand Prix'si 20 Haziran 2021 Pazar günü saat 15.00’te başlayacak.
https://i.eurosport.com/2021/06/08/3149111.jpg
Formula 1
Stefano Domenicali'den takvim açıklaması
26/07/2021 - 21:30
Formula 1
Fernando Alonso'dan yeni format açıklaması
25/07/2021 - 14:07