Geçtiğimiz sezon İstanbul GP’de zafere ulaşarak yedinci şampiyonluğunu kazanan ve efsane pilot Michael Schumacher’i yakalayan Lewis Hamilton, perşembe günü yaptığı açıklamada sezon sonunda emekli olma ihtimalinin düşük olduğunu ve yeni sezonu iple çektiğini belirtti.
Geçtiğimiz sezon takımıyla sözleşmesi sona erdikten sonra uzun süre anlaşma sağlanamaması akıllarda soru işareti bıraksa da Hamilton, Mercedes ile geçtiğimiz aylarda bir yıllık yeni sözleşme imzalamıştı.
"Şu an içinde bulunduğum durumda bu sezonun son olduğunu sanmıyorum. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek ve heyecan verici olan kural değişiklikleri var. Yeni takımlar, yeni formatlar mevcut ve bu sezon şimdiye kadarki en iyi sezon olabilir."
Formula 1
Alonso 10 yıl sonra ilk çizgiden başlayacak
19/06/2022 - 07:52
https://i.eurosport.com/2021/03/26/3017935.jpg
95 yarış zaferiyle rekoru elinde bulunduran Hamilton: "İşler zorlaştığında bırakıp gitmem. Bir yıllık anlaşma istedim. Kendimi tamamen bu spora adadım. Attığımız adımlar açısından bence bu spor en iyi yer. Yaptığım işi seviyorum. Buraya uzun zamandır olmadığım kadar heyecanlı bir şekilde geldim. Öyle ya da böyle harika bir mücadele olacak ve bu her zaman sevdiğim bir şey." ifadelerini kullandı.
Max Verstappen’in yanına Sergio Perez eklemesi yaparak daha da güçlenen Red Bull takımının bu yıl da Mercedes’in en büyük rakibi olması beklenirken Hamilton, daha iyi duruma gelmek için analizler yapıldığını ve Bahreyn’e olumlu bir şekilde geldiklerini söyledi.
Formula 1
Valtteri Bottas mutlu hissediyor
19/04/2022 - 08:59
Formula 1
Çakıl Havuzu
07/04/2022 - 16:22