Macaristan, okullarda eşcinsellik ve transseksüel konuların tartışılmasını sınırlayan bir yasa çıkardı. Başbakan Viktor Orban, Macaristan'ın konuyla ilgili en geç 2022 başlarında referandum düzenleyeceğini söyledi.
Yedi kez dünya şampiyonu olan Hamilton, bu yılki yarış öncesinde LGBT topluluğunu desteklemek için bir paylaşımda bulundu.
Son yıllarda sosyal sorumluluk projelerinde ve konularında topluluğun sesi olan Hamilton, Macaristan’daki LGBT probleminde de sessiz kalmadı. 2020 sezonunun başlangıcından bu yana her F1 yarışının önünde diz çöktü ve gömleğine çeşitli sosyal ve çevresel mesajlar iliştirdi.
Formula 1
Michael Schumacher eşinden açıklama
10/09/2021 - 18:28
Paylaştığı açıklamada Hamilton, “Macaristan’daki tüm güzel insanlara, Grand Prix öncesinde hükümetin LGBT karşıtı yasalarından etkilenenlere desteğimi göstermek istiyorum. İktidardaki kişilerin böyle bir yönerge önermesi korkaklıktır ve yanlış yönlendirmedir.”
https://i.eurosport.com/2021/07/27/3183761.jpg
Kimi sevdiğiniz ya da kendinizi nasıl tanımladığınız önemli değildir. Herkes kendi olma özgürlüğüne sahiptir. Macaristan halkını LGBT topluluğunun haklarını korumak için yapılacak referandumda oy kullanmaya çağırıyorum, desteğimize her zamankinden daha fazla ihtiyaçları var. Etrafınızdaki herkese lütfen sevgi gösterin çünkü sevgi her daim kazanacaktır.
Bir diğer yandan Hamilton, motor yarışlarındaki çeşitlilik eksikliğini hissederek Hamilton Komisyonu’nu başlatmıştı. Ayrıca, Birleşik Krallık'ta destek bulamayan gençleri güçlendirmeyi amaçlayan yeni bir hayır kurumu olan Mission 44'e 20 milyon sterlinlik bir taahhütte bulundu.
Formula 1
Max Verstappen, Hollanda GP’sini değerlendirdi
06/09/2021 - 18:38
Formula 1
Kimi Raikkonen veda ediyor
01/09/2021 - 19:47