Formula 1

"İptal kararına anlam veremiyorum"

Share this with
Copy
Share this article
ByEurosport Türkiye
27/07/2020 at 11:26

Brezilya Grand Prix organizatörü Tamas Rohonyi, ülkesinde düzenlenmesi planlanan fakat bu hafta iptal edildiği açıklanan Grand Prix'e dair sert demeçler verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle açılışı Temmuz başında yapan Formula 1, sıkışık takvimde son sürat devam ediyor.

Formula 1 yönetimi, geçtiğimiz günlerde, bu takvim arasında yer alan tüm Amerika kıtası yarışlarının iptal edildiğini bir mektup aracılığıyla açıklamıştı.

Formula 1

Bilinmeyen yönleriyle Sebastian Vettel

YESTERDAY AT 10:10

İptal edilen yarışlar arasında yer alan ve 40 yılı geçik bir süredir organizasyon için ter döken Brezilya GP organizatörü Tamas Rohonyi, bu kararın ardındaki sebeplere dair sert demeçler verdi.

"Bize gelen mektupta ülkemizdeki vaka sayılarının takımları endişelendirdiği yazıyor fakat bu takımların sayısı sadece beş."

"Elbette herkesin sağlığı önemli ama burada bazı sorunlar var. Ülkemizdeki ve Sao Paulo özelindeki tüm koronavirüs verilerini FIA'ya sunduk. Onlar ilk başta bu verilerin 'kabul edilebilir' seviyede olduklarını söylemişlerdi. Ama şimdi görüyoruz ki işler hemen değişti."

"Veriler aynı. Tabii bu iptal kararına şaşırmadık fakat gerekçeleri kabul edemeyiz. Eğer bize danışıp bir karar almaya çalışsalardı işler bambaşka gelişebilirdi. Herkes şöyle düşünüyor, 'Pandemideyiz, üzgünüz ve Brezilya'ya seyahat etmek istemiyoruz.'"

"İptal kararına anlam veremiyorum."

Formula 1

Mercedes, Valtteri Bottas'la devam edecek

06/08/2020 AT 15:08
Formula 1

Bir zaferdan daha fazlası

05/08/2020 AT 10:25
Related Topics
Formula 1
Share this with
Copy
Share this article