Geçtiğimiz sezon İstanbul GP’de yedinci Formula 1 şampiyonluğuna ulaşarak Michael Schumacher’i yakalayan Lewis Hamilton, uzun süren görüşmelerin ardından şubat ayında Mercedes ile bir yıllık yeni sözleşme imzalamıştı.
Hamilton’ın sözleşme görüşmelerinin uzun sürmesi emekli olacağına yönelik iddiaların ortaya çıkmasına sebep olduktan sonra takımıyla sadece bir yıllık sözleşme imzalaması da çeşitli söylentileri beraberinde getirdi.
Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan 36 yaşındaki pilot: "Şu ana kadar başarmak istediğim birçok şeyi elde edebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Bu nedenle çok ilerisini planlamaya gerek yok. Şu anda hayatımızın hiç alışık olmadığımız bir döneminde yaşıyoruz ve bu nedenle sadece bir yıllık sözleşme imzalamak istedim. Sonrasında devam edip etmeme konusunda görüşebilir ve gerekirse sözleşmeyi uzatabiliriz." ifadelerini kullandı.
Formula 1
“Verstappen Kazanmaya Hazır”
29/11/2021 - 07:09
Formula 1’deki tek siyahi pilot olan Lewis Hamilton, geçtiğimiz yıl ırkçılığın karşısında durmak amacıyla her yarıştan önce diz çöktü. İngiliz motor sporlarındaki çeşitliliği artırmak adına komisyon kuran Hamilton, ayrıca Mercedes ile birlikte de yine bu amaç uğruna çalışacak bir vakfın kurulmasına da katkı sağladı.
https://i.eurosport.com/2021/01/19/2974285.jpg
Geçmişteki ana önceliğin sadece şampiyonluk kazanmak olduğunu ancak bunun değiştiğini belirten İngiliz pilot: "Geçtiğimiz yıl eşitlik ve çeşitlilik ile ilgili çok fazla tartışma oldu ve bu konu hakkında çok konuşuldu. Bu yıl ise bu konuda daha fazla baskı yapmak ve somut adımlar atıldığından emin olmak istiyorum. Bu mesele benim için yarışın merkezinde yer alıyor. Fakat tabii ki kazanmak için buradayız ve takımda çalışan herkes de bunun için emek veriyor. Bu yüzden benim amacım da bunun gerçekleşmesini sağlamak." diye konuştu.
Takım patronu Toto Wolff ise rehavet içinde olmamaları gerektiğini belirterek şöyle konuştu: "Geçen yılki iyi sonuçların bizi rahatlatmasına izin veremeyiz. Her kış, başka bir takımın daha iyi işler çıkardığına yönelik işaretler vardır. Bu yüzden zorlamaya devam etmeliyiz. Bilinmeyen bir yarış sürecine doğru giderken yılın bu döneminde keyif alıyorum."
Formula 1’de yeni sezon 28 Mart’ta Bahreyn GP ile başlayacak.
Formula 1
"Bir Sonraki Şampiyon Leclerc Olacak"
28/11/2021 - 07:00
Formula 1
Fernando Alonso'dan Michael Schumacher açıklaması
27/11/2021 - 19:16