13 yaşındaki Amerikalı karting sürücüsü Ugo Ugochukwu ile uzun süreli bir anlaşma imzalayan McLaren geleceğe önemli bir yatırım yaptı. Geçtiğimiz yıl 2020 FIA OKJ Avrupa Karting Şampiyonası’nı kazanan genç sürücü, ayrıca Amerika’da düzenlenen yarışlarda birçok kupa kaldırmış durumda.
Yapılan anlaşmayla ilgili yorumda bulunan McLaren Racing CEO’su Zak Brown: “Ugo’nun gelişimini ilgiyle takip ediyorduk. Bu nedenle de onunla sözleşme imzalama fırsatı karşımıza çıktığında adım atmak için hiçbir tereddüt yaşamadık. Şimdi ise potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğu anlarda doğru desteği vermeye odaklanacağız.” ifadelerini kullandı.
13 yaşındaki Ugo ise yeni takımıyla ilgili şu sözleri söyledi: “Kariyerimin henüz bu döneminde McLaren gibi ikonik bir takımla sözleşme imzalamaktan gurur duyuyorum. McLaren’in desteğine sahip olmak harika ve bu her genç sürücünün hayalini kurduğu bir şey. Şu anda bir sürücü ve yarışçı olarak gelişmeye odaklanmış durumdayım. McLaren’in yanımda olması bana pistte ve pist dışında fayda sağlayacak.”
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58
https://i.eurosport.com/2021/03/22/3016188.jpg
McLaren F1 takım patronu Andreas Seidl ise yaptığı açıklamada: “Ugo, gelişeceğine dair önemli işaretler gösteren umut verici bir genç yetenek. Kariyerinin henüz başında olmasına rağmen başarı için gereken şeylere sahip olduğu ortada. Bu anlaşma, bizim genç yetenekleri bularak gelişimlerine destek olma yaklaşımına yeniden odaklandığımızı gösteriyor.” diye konuştu.
Yedi kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton ile 13 yaşında sözleşme imzalayan McLaren, 2008 yılında Hamilton ile şampiyonluğa ulaşmıştı.
Formula 1
Hamilton: "Özür diliyorum"
09/06/2021 - 20:48
Formula 1
Lance Stroll, kaza sonrası konuştu
08/06/2021 - 21:52