Formula 1

Mercedes ve Ferrari'ye FIA'dan uyarı

Share this with
Copy
Share this article

Valtteri Bottas and Charles Leclerc.

Image credit: Getty Images

ByEurosport Türkiye
10/07/2020 at 12:05

FIA; Mercedes'i sürücüsü Valtteri Bottas'ın ve Ferrari'yi sürücüsü Charles Leclerc'ın koronavirüs protokollerine uymamaları nedeniyle uyardı.

FIA, koronavirüs salgını sürecinde geri dönen Formula 1'de katı tedbirler aldı. Bu kurallar arasında, "etkinliğe katılan isimler sosyal baloncuklarında kalacaklar" beyanı da yer alıyordu.

Fakat Mercedes'ten Valtteri Bottas, Monaco'da zaman geçirdiğine dair sosyal medyadan fotoğraflar paylaşırken Ferrari'nin genç yıldızı Charles Leclerc, hiç kimsenin maske takmadığı bazı ortamlarda görüntülendi.

Formula 1

Bir zaferdan daha fazlası

BIR GÜN ÖNCE

Her iki olayın araştırılmasının ardından FIA, her iki takıma da uyarı gönderdi. Ferrari buna benzer bir uyarıyı ikinci kez alıyor. Zira Kırmızılar'da son sezonunu geçiren Sebastian Vettel'in maskesiz bir şekilde Red Bull takım patronu Christian Horner ve takımın danışmanı Helmut Marko ile görüştüğü bir fotoğraf ortaya çıkmıştı.

Red Bull Ring sonrasında Steirmark'a taşınan Avusturya Grand Prix'in ikinci haftasında yarış, Pazar günü başlayacak.

İlk yarışın galibi Bottas konuya dair, "Evime dönüp dönmemeye dair izin almaya çalıştım ve evet bana izin verdiler. Tabii ki aynı ortamda ve aynı insanlarla kaldığım sürece, burada ya da Monako'daki eve dönüp dönmemem bir fark yaratmıyor." dedi.

Formula 1

"Diğer sporları örnek almalıyız"

YESTERDAY AT 12:51
Formula 1

Britanya Grand Prix'in ardından

03/08/2020 AT 06:50
Related Topics
Formula 1
Share this with
Copy
Share this article