Yedi kez Formula 1 şampiyonu olan efsane pilot Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, önümüzdeki ay başlayacak sezon öncesi hazırlıklarının pandemi sebebiyle olumsuz etkilendiğini söyledi.
Geçtiğimiz sezon F2’de şampiyon olan 21 yaşındaki pilot, bu yıl takım arkadaşı Nikita Mazepin ile Haas takımının başarısı için yarışacak.
Sky Sport Almanya’ya konuşan Mick Schumacher: “İçinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle egzersiz dışında çok fazla şey yapamıyorum. Fiziksel anlamda hazırlıklarım güzel gidiyor ve kendimi iyi hissediyorum.” ifadelerini kullandı.
Formula 1
"Güçlü olmalarını bekliyorum"
17/06/2021 - 18:18
“Normalde yılda birçok kez İngiltere’ye gidip, takımımla birlikte olacaktım. Ne yazık ki bu şu an mümkün olmuyor. Umarım önümüzdeki günlerde oraya gitme şansı bulurum. Sezon başında iletişim halinde olmamız, farklı bölümlerin bir araya gelmesi ve tüm hazırlıkların planlandığı gibi yolunda gitmesi oldukça önemli.”
Ferrari motorunu kullanan Haas, 2021’de kullanacağı aracı henüz açıklamasa da seyahat kısıtlaması esnetildiği takdirde Ferrari teknisyenlerinin motor kurulumunu gerçekleştirmesi için gelmesini bekliyor.
“Yapılması gereken birkaç test var. Şu anda simülatör, Ferrari pilotları tarafından sıkça kullanılıyor. Benim de onlardan sonra kalan günlerde kullanacağımı söyleyebiliriz.”
https://i.eurosport.com/2021/02/14/2994396.jpg
Aracıyla ilk sürüşlerinden ne beklediğiyle ilgili gelen soruya: “Sonuç aramaktan çok, yeni duruma alışmaya odaklanacağım.” cevabını veren Schumacher: “İlk üç ya da dört yarışı tamamladığımızda genel durumla ve neleri iyileştirmemiz gerektiğiyle ilgili daha net bir bakış açısına sahip olacağımızı düşünüyorum. Yarışların bize ne gösterdiğini anlamak için biraz daha beklememiz gerekecek. Sonrasında bu soruya belki daha iyi cevap verebilirim.” diye konuştu.
Takım patronu Guenther Steiner hakkında da konuşan Alman pilot: “O çok iyi ve ayrıca direkt konuşan biri. Bu da oldukça olumlu bir şey çünkü açık sözlü olmanın ve doğrudan konuşmanın en kolay yol olduğuna inanıyorum. Hepimiz aynı gemideyiz ve bu da çalışmanın en iyi yolu.” diyerek sözlerini tamamladı.
Formula 1
Alonso: "Kaybetmekten Nefret Edersiniz"
15/06/2021 - 20:12
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58