Fransız pilot Pierre Gasly, Mercedes’in bu sezon da zirvede bitirme ihtimalini yüksek görse de Ferrari’nin izlenebilecek takımlardan biri olduğuna inanıyor.
Geçtiğimiz yıl Charles Leclerc ve Sebastian Vettel ile yalnızca üç kez podyuma çıkan Ferrari, takımlar sıralamasında ise altıncı olarak son kırk yılın en kötü sezonunu geçirdi.
Ferrari’nin 24 puan gerisinde sezonu tamamlayan AlphaTauri’de ise Pierre Gasly, Monza GP’de elde ettiği zaferle büyük bir sürprize imza atmıştı.
Formula 1
Leclerc'den Carlos Sainz açıklaması
12/06/2021 - 08:58
Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen test sürüşlerinde iyi işaretler veren Ferrari hakkında görüş belirten Pierre Gasly, Stats Perform’a verdiği röportajda şunları söyledi: "Ferrari’nin gerçek gücünü sakladığını ve çok fazla bir şey göstermediğini düşünüyorum. Geçen yılla kıyasladığımızda açık bir şekilde daha iyi olduklarını düşünüyorum."
https://i.eurosport.com/2020/09/06/2881258.jpg
"Test sürüşünün ardından Leclerc ile bu konu hakkında konuştum. Biraz mesajlaştık ama çok fazla değil. Sadece fikir edinmeye çalıştım. Onlarla yakın olduğumuzu düşünüyorum. Hangimizin önde olduğu hakkında emin değilim ama kesinlikle gelişme gösterdiler."
Diğer takımlar hakkında da yorumda bulunan Fransız pilot: "Özellikle Mercedes motoruyla birlikte McLaren şu anda oldukça güçlü bir rakip gibi görünüyor. Güçlü bir paket oluşturmayı başardılar. En tepede ise Mercedes ve Red Bull arasında neler olacağını göreceğiz. Bir şey söylemek ve bir sonuca varmak zor. Mercedes zor bir test süreci geçirdi ve bazı dayanıklılık sorunları yaşadı. Ancak onların ne kadar güçlü olduklarını biliyoruz ve onları yine zirvede görmek benim için şaşırtıcı olmaz." diyerek sözlerini tamamladı.
Formula 1’de yeni sezon 28 Mart’ta Bahreyn’de başlayacak.
Formula 1
Hamilton: "Özür diliyorum"
09/06/2021 - 20:48
Formula 1
Lance Stroll, kaza sonrası konuştu
08/06/2021 - 21:52