2020 Formula 1 sezonunu Mercedes’in ardından ikinci sırada tamamlayan Red Bull, sezon boyunca Mercedes takımını en çok zorlayan ekip olmayı başarmıştı. Pilotlar sıralamasında üçüncü olan Max Verstappen’in yanına, geçen sezon Racing Point ile dördüncü olan olan Sergio Perez’i ekleyen Red Bull yeni sezonda başarılı olmayı umuyor.
Sky Sports’a konuşan Christian Horner: “Sergio Perez, Formula 1’de geçirdiği on yılın ardından artık çok fazla deneyime sahip. Onu uzun zamandır tanıyorum. Formula 1 aracı üzerinde daima çok nazik ve yarış şartlarında da oldukça güçlü olma özelliğine sahipti. Bunun bize başka bir enerji getireceğini düşünüyorum ve stratejik açıdan da daha fazla seçenek getireceğini umuyorum. Tutumu ve yaklaşımıyla şu ana kadar bütün takımı etkiledi.” ifadelerini kullandı.
Verstappen üst sıralarda zorlu bir isim ama biz ikisinin de orada olmasını istiyoruz. İki pilotun da üstlerde olmasına ihtiyacımız var. Aradaki farkı kapatma ve Mercedes’e baskı yapma şansına sahip olmak için her iki pilotun da tüm silindirleri ateşlemesine ihtiyacımız var.
Formula 1
Türkiye Grand Prix'si iptal mi?
5 SAAT ÖNCE
Uzun zamandır beklediği şansı elde eden ve Red Bull’da Alexander Albon’un yerini almayı başaran Sergio Perez ise Sky Sports’a yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Şu ana kadar yaptığım her şeyin bir adım yukarısına çıktım. Önceki takımlarım çok başarılıydı ama Red Bull’daki hırsın nedeni çok basit, sadece kazanmak.”
“Araçtan, ekipten ve mühendislik seviyesinden çok etkilendim. Buradaki coşku seviyesi çok ama çok farklı bir düzeyde. Benzer ekipmanlarla çalışmak harika olacak. Sezon boyunca onlarla yarışmayı ve şampiyonluk için mücadele etmeyi dört gözle bekliyorum.”
https://i.eurosport.com/2021/02/25/3001846.jpg
Takım arkadaşı Verstappen ile ilgili de yorum yapan Meksikalı pilot: “Bence kesinlikle en iyisini göstererek üst sıralarda yer alıyor. Şu anda en hızlı pilot ya da en hızlı olmaya çok yakın konumda. Herkes onun kalitesinin farkında ve bu nedenle de güzel bir mücadele olacağını düşünüyorum. Hedef tabii ki de kazanmak ve Verstappen için de bu böyle. Ancak asıl önemli hedef, Red Bull’u yeniden kazanan takım haline getirmek ve umarım bunu başarabiliriz.” diyerek sözlerini tamamladı.
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
07/05/2021 - 11:18
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00