Sergio Perez; Sauber, Force India ve Racing Point takımlarıyla geçen yedi sezonun ardından 2021'de Red Bull adına yarışacak. Meksikalı pilot, geçtiğimiz sezonu Racing Point'le sürücüler klasmanında dördüncü sırada bitirmesinin ardından Red Bull'da Thaylandlı sürücü Alex Albon'dan boşalan koltuğa getirilmişti.
28 Mart'ta Bahreyn'de başlayacak 2021 Formula 1 sezonu öncesi takım fabrikasında Formula 1'e konuşan Checo, en üst seviye takımlardan biri olarak nitelendirdiği Red Bull'da yarışmayı "büyük fırsat" olarak nitelendiriyor.
İsim değişikliklerine uğramış olsa da aynı ekiple yedi sezon geçirmiş olan Perez, önümüzdeki yıl Aston Martin adıyla griddeki yerini alacak takımdan ayrılığı sonrası yeni durağını "köpeğin yeni bir ev bulması" sözleriyle betimledi.
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
07/05/2021 - 11:18
"Bir aileyle uzun yıllar beraber olduktan sonra onları görmeye alışıyorsunuz ve bir anda takım değiştiriyorsunuz. Fakat şunu söylemeliyim ki kendimi burada çok rahat hissetmeye başladım."
"İnanılmaz bir takım, çok bütüncül ve önümüzde büyük bir eğlencenin bizi beklediğini biliyorum."
https://i.eurosport.com/2020/12/18/2957737.jpg
Sergio Perez, geçtiğimiz sezon Bahreyn GP'de kariyerindeki 190. Formula 1 yarışında zafere ulaşmıştı. Meksikalı pilot Red Bull için yapabilecekleri hakkında da konuştu.
"Kendimden neye ihtiyacım olduğunu bildiğimi düşünüyorum. Ancak aynı zamanda da bazı alanlarda takımı daha ileriye taşıyabilirim, yalnızca konuşarak bile."
"Arabayı sürene kadar beklemem gerekiyor ama takımla beraber paylaştığımız güzel fikirlerimiz var. Umarım bu pistte de güzel performanslar olarak geri dönüş yapar."
https://i.eurosport.com/2020/12/18/2957841.jpg
Sergio Perez, geçtiğimiz sezon 2019 modeli Mercedes'e benzerliğiyle eleştirilen ve Mercedes motoru kullanılan Racing Point aracında yarışmıştı. Öte yandan Red Bull arabalarında Honda motoru kullanıyor.
30 yaşındaki sürücü Red Bull'da Mart 2021'de başlayacak kariyerini kendisi için "büyük fırsat" olarak nitelendiriyor. "Tüm açılardan bir sonraki adımı atmam gerekiyor ve buna hazır olduğumu düşünüyorum. Eksik olan tek şey fırsattı. Şimdi buna sahibim, bunu değerlendirebilmek bana bakıyor. İnsanların beklentilerinin karşılanacağından emin olmasını istiyorum"
"Eğer şampiyon olabilecek bir arabamız varsa, onu şampiyon yapmak için uğraşacağım. Ancak üçüncülük için yeterli bir arabamız varsa, onun ikinci yapmak için yarışacağım."
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00
Formula 1
Sir Lewis Hamilton, liderliği bırakmıyor
02/05/2021 - 19:23