Lewis Hamilton, Birleşik Krallık Yeni Yıl Onurları Listesi'nin açıklanmasıyla birlikte şövalyelik unvanına kavuştu. Ülkesinin en prestijli ödüllerinden olan ve tarihi Orta Çağ'a kadar dayanan ödülü daha önce Formula 1'den Sir Jackie Stewart, Sir Stirling Moss, Sir Frank Williams, Sir Patrick Head ve Sir Jack Brabham gibi isimler kazanmıştı.
Takımlar klasmanında Mercedes'le yedinci ve sürücüler klasmanında da kariyerindeki yedinci Formula 1 Dünya Şampiyonluğu'nu kazanan 35 yaşındaki pilot, artık "Sir" olarak anılacak. Sir Lewis Hamilton aynı zamanda 2020 senesinde 95. yarış galibiyetini alarak bu alanda 91 zaferi bulunan Michael Schumacher'i geride bırakmıştı.
Lewis Hamilton'ın 2020 senesinde aldığı ödüller bunlarla da sınırlı değil. Dünya şampiyonu; Laureus Dünyada Yılın Sporcusu, BBC Yılın Spor Kişiliği, GQ Yılın "Game Changer"ı ödüllerini kazanmış ve TIME dergisi tarafından Yılın En Etkili 100 Kişisi arasında gösterilmişti
Formula 1
Türkiye GP resmen iptal edildi
DÜN - 02:49
Formula 1 CEO'su Stefano Domenicali, şövalyelik unvanını alan Lewis Hamilton'ı şu sözlerle tebrik etti:
"Lewis bizim sporumuzun dev ismi. Etkisi hem araç içinde hem de araç dışında çok büyük bir seviyede. Kazandıkları zaten inanılmaz ve yenileri de gelecek. Formula 1 olarak başarılarının ödüllendirilmesini tebrik ediyoruz ve 2021'de de mükemmelliğine tanık olmayı umuyoruz."
Formula 1
Kıvılcım: Clay Regazzoni
12/05/2021 - 16:14
Formula 1
"Hamilton şampiyon olacak"
12/05/2021 - 09:25