22 yaşındaki Nikita Mazepin, aralık ayında Instagram’da arabanın arka koltuğunda bir kadına dokunduğu videoyu paylaşmış ve videoyu hemen silse de yayılmasına engel olamamıştı.
Haas takımı videoyu ‘iğrenç’ olarak nitelendirip kınarken, Mazepin de özür yayınlamıştı. Herhangi bir eylemde bulunmayan FIA ise bu olayın sorumluluğunu Haas’a bırakmıştı. Haas da konuyu kendi içlerinde halledeceklerini belirten bir açıklama paylaşmıştı.
Bu konuyla alakalı ilk kez konuşan Rus pilot, ESPN’e verdiği röportajda: “Öncelikle, aralık ayındaki olayda yaptığım şeylerin yanlış olduğunu söylemek benim için çok önemli. Bunun tüm sorumluluğu bana ait. Benim için çok büyük bir öğrenme deneyimiydi ve bu konularda eskisine göre daha bilgili olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu yüzden ufak da olsa o noktada pozitiflik var.” ifadelerini kullandı.
Formula 1
“Verstappen Kazanmaya Hazır”
29/11/2021 - 07:09
Mazepin, yaşanan olaydan bugüne kadar kadınla herhangi bir temas kurmadığını belirtti. 22 yaşındaki pilot, yaşanan olaydan gurur duymadığını ve ilerlemenin önemli olduğunu söylese de Haas takımı geçtiğimiz haftalarda kendisiyle ilgili her içerik paylaştığında, Twitter’da #WeSayNoToMazepin etiketi trend oldu.
Yarış pistinde göstereceği performansın, izleyicilerin gözündeki itibarını düzeltmek için yeterli olacağını düşünen Mazepin: “22 yıldır yanımda olan insanlar kim olduğumu biliyor. İnsanlar için olmadığım biri gibi davranmak çok zor ve ben bundan çok uzağım. Pistin dışında her zaman olduğum gibi yine kendim olacağım. İnişlerim ve çıkışlarım oldu ama bu, hayatın bir parçası. Yarışların daha çok konuşulması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.
https://i.eurosport.com/2021/03/04/3005674.jpg
Pistte çok iyi ve hızlı bir yarışçı olduğuma inanıyorum. Aslında şu anda benden hoşlanmayan insanlara, harika yarış becerilerine sahip olduğumu göstereceğim meydan okumayı iple çekiyorum. Umarım bu, benimle ilgili algıyı değiştirir.
Perşembe günü gerçekleştirdiği lansmanla yeni aracını tanıtan Haas’ın bu sezonki bir diğer pilotu ise Mick Schumacher olacak.
Formula 1
"Bir Sonraki Şampiyon Leclerc Olacak"
28/11/2021 - 07:00
Formula 1
Fernando Alonso'dan Michael Schumacher açıklaması
27/11/2021 - 19:16