Konu hakkında konuşan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, "Intercity İstanbul Park olarak geçtiğimiz yılın en iyi yarışını organize etmemiz, Formula 1 yönetiminin bu yıl yarışları Türkiye’ye getirme konusundaki motivasyonunu oldukça artırmıştı. Bu süreç içerisinde Formula 1 CEO’su Stefano Domenicali ile de büyük bir uyum içerisinde çalıştık ve kendisiyle güzel bir dostluğumuz oluştu." ifadelerini kullandı.
"Yarışların Türkiye’de düzenlenmesi konusundaki çalışmaları için kendisine de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geldiğimiz noktada İngiliz Hükümeti’nin almış olduğu seyahat kısıtlamaları kararı neticesinde 11-13 Haziran’da gerçekleşecek olan Türkiye yarışı teknik nedenlerle yapılamaz hale geldi. Intercity İstanbul Park olarak yarışın önümüzdeki aylar içerisinde uygun bir tarihte gerçekleşmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor."
Başkan Ak, gelecek sezon için Türkiye GP'nin düzenlenmesi için çok umutlu olduğunu dile getirirken, "Geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir yarış organize etmek için biz her zaman hazırız. Intercity İstanbul Park olarak bu dev organizasyonu hem 2021 sezonu içerisinde, hem de önümüzdeki yıllarda tekrar Türkiye’ye getirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Formula 1 yönetimi de yarışın burada gerçekleşmesi için çok istekli. Umuyoruz ki geçtiğimiz yıl Türkiye’ye yaşattığımız bu gururu bu yıl tekrar edeceğiz." dedi.
Formula 1
Alonso 10 yıl sonra ilk çizgiden başlayacak
19/06/2022 - 07:52
https://i.eurosport.com/2021/05/09/3129226.jpg
Formula 1 CEO'su Stefano Domenicali ise "Türkiye'de yarışmak için hepimiz sabırsızlanıyorduk ancak seyahat kısıtlamaları, haziran ayında orada yarış yapamayacağımız anlamına geliyor." dedi.
"Türkiye'deki tüm organizatörlere ve yetkililere, son haftalarda göstermiş oldukları çabadan dolayı teşekkür etmek istiyorum."
Türkiye GP'nin 13 Haziran'daki yerini kaybetmesinin ardından 27 Haziran'da gerçekleştirilecek Fransa GP bir hafta öne çekildi.
Formula 1
Valtteri Bottas mutlu hissediyor
19/04/2022 - 08:59
Formula 1
Çakıl Havuzu
07/04/2022 - 16:22