İstanbul Park Pisti Basın Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, Vodafone McLaren Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, Renault'un Rus pilotu Vitaly Petrov, Marussia Virgin takımının Alman pilotu Timo Glock, Lotus takımının Fin pilotu Heikki Kovalainen ve Force India takımının Alman pilotu Adrian Sutil katıldı. 

Massa: Üzülürüm
İstanbul Park Pisti'nde yapılan 6 yarışın 3'ünü kazanarak bu pistin an başarılı pilotu olan Felipe Massa, Türkiye Grand Prix'sinin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyledi. 

Massa, Türkiye Grand Prix'sinin gelecek yıldan itibaren yapılmama ihtimali bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Burası benim için çok özel bir yer. Burada 3 kez yarış kazandım ve iyi anılarım var. Eğer gelecek sene bu yarış olmazsa çok üzülürüm” diye konuştu. 

8. viraja da değinen Massa, “Çok özel bir viraj. Pilotlar yüksek G kuvvetine maruz kalıyor. En ufak bir hatada pistten çıkabiliyorsunuz. Çok değişik bir viraj” dedi. 

Hamilton: Burayı çok seviyorum
Vodafone McLaren Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton da Massa gibi pisti çok sevdiğini ve gelecek yıllarda da burada yarışmak istediğini söyledi. 

Hamilton, İstanbul Park'ın yarış için çok güzel bir pist olduğunu dile getirerek, “Burada yarışmayı seviyor ve zevk alıyorum. Umarım Türkiye Grand Prix'si takvimden çıkmaz” diye konuştu.

İstanbul Park'ta çok güzel anılarının olduğunu ifade eden İngiliz pilot, özellikle 8. virajın kendisini heyecanlandırdığını kaydederek, “Bu viraj, diğer tüm virajlardan çok farklı. Ayrıca yağmur ihtimali olması da bu virajdaki sürüşü daha da zorlaştıracaktır” görüşünü dile getirdi. 

Renault pilotu Vitaly Petrov da İstanbul Park'ın pilotları zorlayan bir pist olduğunu belirterek, “Hafta sonunda iyi bir yarış olacağını düşünüyorum. Eğer hafta sonunda yağmur da yağarsa ilginç sonuçlar alınabilir” dedi. 

Marussia Virgin takımı pilotu Timo Glock ise sezona çok iyi bir başlangıç yapmadıklarını, İstanbul'da ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Force India takımının pilotu Adrian Sutil de araçlarında yeni düzenlemelere gittiklerini, yarınki antrenman turlarında da bu yenilikleri deneyeceklerini anlatarak, “Puan için mücadele edeceğiz” dedi. 

Lotus takımı sürücüsü Heikki Kovalainen de İstanbul Park'ın pilotların en hoşlandığı pistlerden biri olduğunu ifade ederek, hafta sonunda çekişmeli ve mücadeleli bir yarış olacağını söyledi. 
Türkiye Grand Prix
Formula 1 pisti sökülüyor
05/05/2011 - 11:43
Türkiye Grand Prix
İstanbul Park'ta yarış programı
05/05/2011 - 07:46
Türkiye Grand Prix
İstanbul'un en başarılısı Massa
05/05/2011 - 07:44