Geçtiğimiz hafta içi, 2021 sezonunda yarışacağı aracı tanıtan Red Bull’da takımın pilotları Max Verstappen ve Sergio Perez ilk test sürüşlerini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sezon pilotlar sıralamasını üçüncü sırada tamamlayan ve iki yarış zaferi elde eden Verstappen, şampiyonlukla ilgili gelen soruları yanıtladı.
"Henüz bir şey söylemek için erken. Bu konuyla alakalı büyük konuşmak istemiyorum. Sadece temkinli olmak ve işimize odaklanmak istiyorum. Kenarda değil, pistte konuşmalıyız. Ben bunu tercih ediyorum."
2021 sezonuna Red Bull'daki dördüncü farklı takım arkadaşı Sergio Perez ile başlayacak olan 23 yaşındaki pilot; daha önce Daniel Ricciardo, Pierre Gasly ve son olarak da Alexander Albon ile birlikteydi.
Formula 1
Türkiye Grand Prix'si iptal mi?
4 SAAT ÖNCE
https://i.eurosport.com/2021/02/25/3001778.jpg
Mercedes’i hala favori olarak gördüğünü belirten Hollandalı pilot, takım arkadaşı Perez ile birlikte onları zorlamayı umduğunu söyledi. Yeni araçta, daha iyi yol tutuşu ve daha güçlü performansa sahip olmayı beklediğini ifade eden Verstappen: "Araçla ilgili bazı sıkıntılar olduğunu biliyorduk ve bunu geliştirmek istedik. Bizim için geçen yılki aracın üzerine çıkmak önemliydi. Bunu başarıp başaramadığımızı birlikte göreceğiz. Kış boyunca Honda motoru ile çalıştık ve durum ümit vericiydi. Ancak yine de şimdiden büyük beklentilere girmek anlamsız." ifadelerini kullandı.
Formula 1’de yeni sezon, 28 Mart’ta Bahreyn GP ile başlayacak.
Formula 1
Hamilton'dan Bottas'a destek
07/05/2021 - 11:18
Formula 1
Monako'da seyirci sürprizi
05/05/2021 - 14:00