McLaren CEO'su Zak Brown, Formula 1 pilotu Lando Norris'in geçtiğimiz yıl takımın da desteklediği mental sağlık farkındalığı konusundaki tutumundan ve katkılarından gururla bahsetti.

Lando Norris 2020 yılının başında, Formula 1'in pandemi sebebiyle planlanan takvime göre başlayamadığı esnada McLaren'in "Mind" Vakfı'yla ortaklaşa yürttüğü çalışmalarda aktif rol aldı. Öte yandan Formula 1'de ikinci sezonunu geride bırakan İngiliz pilot, daha önce çaylak sezonunda zihinsel olarak yaşadığı zorluklardan bahsetmişti.

Formula 1
Sergio Perez: "Büyük fırsat"
22 DAKIKA SONRA

Motorsport.com'a konuşan Brown, Carlos Sainz ve Lando Norris'in bu sezon pist dışında harika çalışmalarda bulunduğunu söyledi.

"Bence bu harika. Sürücülerimiz aynı gözlemlediğiniz gibi katkıda bulunuyor. Bu sebeple ikisinin de bu kadar popüler olduğunu düşünüyorum. Lando da bu yüzden bu kadar çok popüler."

https://i.eurosport.com/2017/06/08/2101674.jpg

"Takımdan birinin bu durumları ve hedefleri kendi orijinal tutumuyla ifade etmesi harika. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu zorlukları bu kadar rahat ve pozitif bir biçimde dile getirebilmesinden dolayı gurur duyuyoruz."

"Lando deyim yerindeyse spor için ferah bir nefesti, izlemesi çok keyifli." diyerek sözlerine devam eden Brown Norris'in aslında utangaç bir insan olduğunu fakat sosyal medyada bu şekilde gözükmediğini itiraf etti.

"Çok orijinal bir insan. O çevrede çok rahat hissediyor. Onda gözlemlediğiniz her şey aslında onun ta kendisi. Yalnızca kendini yansıtıyor, bu inanılmaz."

Formula 1
Kıl Payı
16/01/2021 - 09:51
Formula 1
Charles Leclerc'in Testi Pozitif Çıktı
15/01/2021 - 22:36