Jaguar Racing pilotu Mitch Evans'ın liderliğinde başlayan son turda ataklarıyla rakibini zorlayan Da Costa, pistteki tünelin çıkışında zorlu bir hareketle rakibini sollayarak damalı bayrağa ilk sırada ulaştı.
Yarışın son bölümünde enerjiyle alakalı sorun yaşadığını ifade eden Evans, Robin Frijns'e de geçilerek yarışı üçüncü sırada noktaladı. Frijns, elde ettiği ikincilikle Sürücüler Şampiyonası sıralamasında ilk sıraya yükseldi.
Da Costa, Monako'da elde ettiği birincilikle kendisine şampiyonluk yarışında yeniden şans yarattı. Zira sıralamanın birinci ve altıncı basamağındaki sürücüler arasında yalnızca 14 puanlık bir fark var.
Formula E
"Formula E, farklılıklarıyla kendini özel kılıyor"
29/05/2021 - 10:50
https://i.eurosport.com/2021/05/08/3128501.jpg
Yarış sonrası konuşan DS Techeetah pilotu Da Costa, şu ifadeleri kullandı.
"Kesinlkle kariyerimin en riskli manevrasıydı ve bunu yapabileceğimi düşünmüyordum. Ama Mitch çok adil davrandı. Monako'da kazanmak çok iyi hissettiriyor."
"Monaco ePrix'sinde liderlik kaç kez el değiştirdi? Bu başka bir yarış serisinde olmaz. Herkes çok iyi ama çok adil yarıştı. Böyle olduğunda bu çocuklarla yarışmayı çok seviyorum."
"Yarışın çok zor olacağını biliyordum ama mükemmel stratejiyi oynadık, takım bilmem gereken her şeyi bütün zaman bana söyledi. Atak modu da gerçekten iyi zamanda geldi."
Monaco
Formula E Monaco ePrix | Tanıtım
07/05/2021 - 20:46
Monaco
Formula E Monaco ePrix | Yarış profili
07/05/2021 - 20:44